„Silo” pięknie adaptuje jedną z najlepszych książek science fiction

0
106

Nowa seria Apple TV+ Silos rozgrywa się w ogromnym podziemnym kompleksie pełnym tajemnic i niebezpieczeństw. Scenarzysta Rafael Jordan od razu zainteresował się koncepcją serialu.

„Kiedy zobaczyłem wstępną reklamę, byłem bardzo podekscytowany, ponieważ po prostu kocham bunkry” — mówi Jordan w odcinku 545 Przewodnik maniaka po galaktyce podcast. „Każdy rodzaj science-fiction lub horroru osadzonego w bunkrze, wchodzę w to. Wiem, że jestem naprawdę dziwny, jeśli chodzi o te rzeczy. Chciałbym Airbnb Silo, gdybym mógł. Dlaczego w ogóle chcesz odejść?

Silos jest oparty na powieści z 2011 roku Wełna przez gwiazdę self-publishingu, Hugh Howey. Przewodnik maniaka po galaktyce gospodarz David Barr Kirtley był podekscytowany, widząc, jak jedna z jego ulubionych książek została przekształcona w wysokobudżetową serię. „Od lat za każdym razem ktoś mówi:„ Och, robisz podcast science fiction? Jaką dobrą książkę science fiction powinienem przeczytać? Bardzo często mówiłem Wełna,” on mówi. „Więc to jest coś, co naprawdę mi się podobało”.

Programy science fiction często kuszą widzów intrygującymi tajemnicami, ale potem nie dostarczają satysfakcjonujących wyjaśnień. Obiecuje to redaktor science fiction, John Joseph Adams, który współpracował z Howeyem przy wielu projektach Silos zbliża się do satysfakcjonującego zakończenia w przyszłych sezonach. „Czuję, że prawda o tych tajemnicach jest satysfakcjonująca, zakładając, że zawierają te same odpowiedzi z książek” – mówi. „Więc przynajmniej mamy ten koc bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do Zaginiony I Battlestar Galacticagdzie wyraźnie pisali i produkowali to w miarę postępów, i tak naprawdę nie wiedzieli, dokąd to zmierza”.

Pisarka Sara Lynn Michener jest z tego zadowolona Silos jest produkowany przez Apple TV+, która ma duże doświadczenie we wspieraniu ich programów science fiction. „Nie działają w sposób, w jaki wydają się teraz działać inni streamerzy, gdzie coś musi działać niesamowicie dobrze w ciągu pierwszych dwóch tygodni lub nigdy nie ma drugiego sezonu” – mówi. „Mieliśmy przykłady programów i filmów, które rozwijały się bardzo wolno, a potem stały się kultowymi klasykami. Czasami po prostu nie dzieje się to w ciągu pierwszych dwóch tygodni. I często im lepszy jest program, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miał powolne spalanie. ”

Posłuchaj całego wywiadu z Rafaelem Jordanem, Johnem Josephem Adamsem i Sarą Lynn Michener w odcinku 545 Przewodnik maniaka po galaktyce (powyżej). Zapoznaj się też z najważniejszymi punktami dyskusji poniżej.

Rafael Jordan dalej Silos vs. Miasto Cienia:

Początkowo uderzyły mnie pewne powierzchowne podobieństwa do Miasto Cienia, które bardzo lubię. To film dla młodych dorosłych i zawsze żałowałem, że nie został zaadaptowany do serialu, więc kiedy się o tym dowiedziałem Silos Byłem bardzo podekscytowany, ponieważ wydawało się, że jest to wersja dla dorosłych, bardziej dogłębna. … Zasadniczo w tym filmie [people] żyją pod ziemią od kilkuset lat, ale jest data ważności. I tutaj historie zdecydowanie się rozchodzą, ponieważ w tej historii aktywnie próbują znaleźć wyjście, a jeśli nie opuszczą, wszystko się rozpadnie. Co dziwne, Tim Robbins jest w obu projektach, więc niektórzy ludzie zastanawiają się, czy są spokrewnieni, ale tak nie jest.

Sara Lynn Michener o postaciach kobiecych:

Kiedy widzę postać, która oczywiście pod każdym względem nie powinna wyglądać olśniewająco, a oni sprawiają, że wygląda olśniewająco, całkowicie usuwam się z tej historii. Nie mogę im tego wybaczyć w dzisiejszych czasach, po prostu nie mogę. I fakt, że [Rebecca Ferguson] absolutnie w 100 procentach wygląda tak, jakby nie nosiła makijażu przez cały czas, fakt, że jej włosy są przez większość czasu tłuste i brudne, fakt, że jest w 100 procentach wiarygodna w swoim charakterze, bardzo mnie cieszy. To jeden z powodów, dla których przestałem oglądać 12 małp seria. Nie mogłem znieść tego, co zrobili z główną postacią kobiecą. Przez cały czas była jak „Profesor Barbie”. Jej włosy były idealne w każdej scenie. Zrobią jej idealny makijaż, a potem posypią jej podbródek kawałkiem popiołu, jeśli znajdzie się w niebezpiecznej sytuacji. Dawajcie ludzie.

David Barr Kirtley o tajemnicach:

Byli ludzie, którym podobały się zakończenia [Lost and Battlestar Galactica] ponieważ naprawdę troszczyli się o postacie i czuli, że wszyscy bohaterowie mają satysfakcjonujące emocjonalne podróże, a potem byli ludzie tacy jak ja, którzy tak naprawdę nie przejmowali się zbytnio postaciami i po prostu chcieli poznać rozwiązania tajemnic i czuł się całkowicie oszukany. … Z [Silo] Bardziej zależy mi na tym, jaki jest naprawdę świat poza Silosem? Dlaczego zbudowano Silos? Jaka jest prawda o historii z buntem? I czułem, że tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się niczego o żadnej z tych tajemnic w drugiej połowie sezonu. To był cały rozwój postaci. I przynajmniej osobiście, według mojego gustu, czuję, że musi istnieć większa równowaga między ujawnianiem fragmentów tajemnicy a rozwijaniem postaci, jeśli cała podstawowa siła serialu opiera się na przedstawieniu ci tej fascynującej tajemnicy.

Johna Josepha Adamsa na Silos:

Uwielbiam ten program i wydaje mi się, że był bardzo wierny [to the books]. … Oglądałem to z moją żoną Christie i oglądanie jej było naprawdę zabawne – nie do tego stopnia, jak oglądałeś Gra o tron z ludźmi, którzy nie czytali książek, i obserwując, jak są zszokowani wszystkimi wielkimi zwrotami akcji w tym – ale ona po prostu wisiała na krawędzi swojego siedzenia od pierwszego odcinka. Zrezygnowali z pierwszych dwóch w tym samym czasie, a my nie zawsze oglądamy dwa odcinki serialu z rzędu, ale kiedy obejrzeliśmy pierwszy z nich, ona po prostu powiedziała: „Tak, oglądamy następny, Prawidłowy?” Potem puszczali go raz w tygodniu, a my obserwowaliśmy ich od razu, gdy tylko mieliśmy czas w piątki. Więc to było spotkanie telewizyjne.


Uzyskaj więcej dzięki WIRED

Powrót do góry. Przejdź do: Początek artykułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj