Sonos Era 100 to kompaktowy, inteligentny — i doskonały — głośnik

0
100

Nigdy tak naprawdę podziwiali głośniki Sonos za ich rzeczywistą jakość dźwięku. Jasne, poprzednie głośniki z serii Play One i Five, soundbary firmy, subwoofer, a nawet przenośny Roam brzmią doskonale przyzwoicie. Ale główną zaletą głośnika Sonos jest technologia kryjąca się za grillem. Oferując integrację z Alexa, Apple, Google i praktycznie każdą usługą strumieniowego przesyłania muzyki, o której warto wspomnieć, system obsługujący multiroom to najwygodniejszy sposób na słuchanie wszystkiego, wszędzie i jednocześnie.

Dzięki nowej Era 100 Sonos w końcu prześciga konkurencję, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Dzięki stereofonicznym głośnikom wysokotonowym i bardziej zaawansowanej funkcji dostrajania pomieszczenia jest to pojedynczy głośnik, który z łatwością radzi sobie ze wszystkim oprócz droższych systemów dwugłośnikowych. Jeśli szukasz kompaktowego głośnika typu „wszystko w jednym”, Era 100 jest z pewnością najlepszym głośnikiem, jaki kiedykolwiek słyszałem. Z przyjemnością rozrzuciłbym je po całym domu jak polne kwiaty, gdybym szukał sposobu na wypełnienie domu dźwiękiem.

Era Era

Era 100 wygląda znajomo. Pasuje do głośników Sonos One i One SL drugiej generacji zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że poprzednie modele miały już elegancki wygląd, który z łatwością wtapia się w większość pomieszczeń, oraz biorąc pod uwagę, że Sonos dokłada wszelkich starań, aby jego poprzednie produkty były odpowiednie, zarówno wizualnie, jak i technologicznie, przez wiele lat.

Era Sonosa 300

Zdjęcie: Sonos

Sonos niedawno wypuścił również Era 300, nowy głośnik Dolby Atmos, który jest większy i droższy. Era 300 zastępuje Sonos Play:3, który został wycofany przed tą przebudową. Te głośniki są nadal obsługiwane, ale warto zauważyć, że firma wcześniej miała trochę problemów z zaprzestaniem obsługi innych wczesnych modeli. To powiedziawszy, technologia inteligentnych głośników przeszła długą drogę od czasu, gdy te wczesne modele Sonos zostały zmuszone do wstrzymania działania, a z mojego doświadczenia wynika, że ​​firma dokłada wszelkich starań, aby jej produkty działały tak długo, jak to możliwe. Głośniki Sonos późniejszej generacji nadal fantastycznie ze sobą współpracują.

Prostokątny głośnik Era 100 jest dostępny w kolorze czarnym lub białym. Ma suwak głośności na górze, a także przycisk pauzy odtwarzania, dzięki czemu nie musisz wyciągać telefonu, aby wykonać proste czynności. Suwak to mile widziana zmiana, o którą podobno prosiło wielu użytkowników. Głośnik ma gumową stopkę, co oznacza, że ​​przyklei się do niemal każdej powierzchni, na której go postawisz. Dla tych, którzy nie lubią asystentów głosowych, z tyłu głośnika znajduje się przełącznik obok wejścia USB-C, który pozwala fizycznie wyłączyć wbudowany mikrofon.

Parowanie i konfiguracja są bardzo łatwe. Wyciągnij telefon, pobierz aplikację Sonos i dodaj głośnik do swojego profilu użytkownika. Możesz powiedzieć aplikacji Sonos, gdzie w Twoim domu mieszka Era 100, tworzyć grupy wielu głośników i łączyć się ze wszystkimi ulubionymi aplikacjami do przesyłania strumieniowego. Podoba mi się łatwość integracji ze Spotify i Alexą (usługa przesyłania strumieniowego i asystent głosowy, z których korzystam). Głośnik ma również szokująco dobre mikrofony do sterowania głosem; Wymieniłem Amazon Echo Show 8 na Erę 100 w moim biurze i odbierał moje podpowiedzi lepiej niż własne głośniki Amazon, mimo że był równie daleko.

Podobnie jak ulepszone mikrofony, nie zobaczysz wielu najlepszych ulepszeń wbudowanych w Era 100, ale są one widoczne, gdy tylko zaczniesz odtwarzać muzykę. Sonos powiększył głośniki niskotonowe o 25 procent i dodał parę ustawionych pod kątem głośników wysokotonowych, aby stworzyć prawdziwy dźwięk stereo. Poprzednie głośniki Sonos o tym kształcie i rozmiarze odtwarzały tylko dźwięk mono. Otrzymujesz również o 47 procent szybszy procesor, który pomoże zachować zdolność tego głośnika do otrzymywania aktualizacji oprogramowania dłużej niż poprzedni. Sonos twierdzi, że przebudował przetwarzanie w tych głośnikach, że tak powiem, aby mógł pomieścić przyszłe ulepszenia wydajności tak długo, jak to możliwe. Od lat testuję razem wiele modeli głośników Sonos i nigdy nie zauważyłem żadnego opóźnienia, ale miło jest wiedzieć, że mają one jeszcze więcej miejsca na poruszanie się, aby stać się lepszymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj