Sonos wprowadza 2 głośniki, aby rozpocząć nową erę

0
97

Sonos ogłosił dwa nowe głośniki bezprzewodowe, które dosłownie iw przenośni oznaczają początek nowej ery dla firmy. Do tej pory Sonos koncentrował swoje ostatnie wysiłki na ofercie soundbarów. (Bądźmy szczerzy: Arc, Beam Gen 2 i Ray to jedne z najlepszych soundbarów w cenie funta).

Wraz z ogłoszeniem nowych głośników Era 100 i Era 300 firma Sonos ponownie skupiła się na muzyce – i po raz pierwszy wykorzystuje technologie zarówno najnowocześniejsze, jak i te, które już dawno zostały ugruntowane. Niestety porzuca również swój bajecznie jasny i zwięzły system nazewnictwa dla czegoś innego.

Era 300

Zdjęcie: Sonos

Era 300, kosztująca 449 USD (449 GBP), jest większym, bogatszym i droższym z dwóch nowych produktów. Sonos opisuje, że ma kształt klepsydry – wydaje się to prawdopodobne, jeśli zmrużysz oczy, ale dla nas wygląda to trochę bardziej organicznie. Wyobraź sobie fragment podzielonego na segmenty owada lub bezprzewodowy głośnik, jak wyobrażał sobie HR Giger. Gdybyś był niemiły, mógłbyś nawet powiedzieć, że 300 miało w sobie coś z dupy.

Era 300 ma dostarczać dźwięk przestrzenny. Obecnie ogranicza się do obsługi treści Dolby Atmos przesyłanych strumieniowo z Amazon Music Unlimited przez Wi-Fi – co jest złą wiadomością dla tych z nas, którzy lubią otrzymywać swoje Dolby Atmos z Apple Music lub Tidal, a jeszcze mniej przydatne dla tych, którzy czują Sony 360 Reality Audio to doskonały format dźwięku przestrzennego. Mimo to, jeśli przeszłość jest czymś, o czym można zapomnieć, Sonos w końcu wprowadzi inne usługi i formaty.

Era 300 jest wyposażona w łącznie sześć przetworników głośnikowych, z których każdy jest zasilany przez oddzielny blok wzmacniacza klasy D. Sonos to Sonos, konkretna moc wraz z rozmiarem i składem przetworników to uprzywilejowana informacja — ale jest kilka rzeczy, które Do wiedzieć: Przetwornik średnio/wysoki jest skierowany do przodu, dwa kolejne przetworniki średnio/wysokie wystrzeliwują z boków obudowy, aby stworzyć trochę szerokości stereo, a tubowy głośnik wysokotonowy jest skierowany w górę, aby zapewnić wysokość dźwięku, która jest niezbędna dla listę priorytetów audio Dolby Atmos.

Para głośników niskotonowych o niskiej częstotliwości skierowana jest w lewą i prawą stronę, a ich zadaniem jest zapewnienie niezbędnego uderzenia i uderzenia w dźwięk. Wszystkich sześciu przetworników siedzi za starannie zaprojektowanymi falowodami, starając się rozprowadzić dźwięk tak szeroko, jak to możliwe i zredukować wrażenie dźwiękowego „punktowego źródła”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj