Sprzęt potrzebny do kręcenia własnych filmów niezależnych

0
93

Nigdy nie było łatwiej tworzyć własne filmy, filmy krótkometrażowe, a nawet filmy pełnometrażowe. Chociaż produkcja wideo nie jest tanim hobby, nie potrzebujesz studia filmowego, aby uzyskać ujęcia na poziomie studyjnym. Żaden element wyposażenia nie zapewni ci automatycznie umiejętności posługiwania się aparatem, ale jeśli twoje umiejętności walczą z ograniczeniami twojego środowiska, te narzędzia mogą otworzyć przed tobą pewne możliwości.

Aktualizacja z grudnia 2022 r.: Dodaliśmy więcej informacji o statywach i sekcji ze sprzętem audio.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych relacjach, możemy otrzymać prowizję. Pomaga to wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Dobry statyw

Statyw podróżny Peak Design

Zdjęcie: Peak Design

Bardziej niż czegokolwiek potrzebujesz dobrego statywu do trzymania aparatu, niezależnie od tego, jakiego aparatu używasz. Znalezienie odpowiedniego statywu może być trochę pułapką, ponieważ łatwo jest znaleźć bardzo tani statyw – możesz wejść prosto do celu i kupić go za mniej niż 20 USD – a kiedy zaczynasz, może powinieneś. Ale wraz ze wzrostem Twoich potrzeb przekonasz się, że nie wszystkie statywy są sobie równe.

Na początek niektóre bardzo podstawowe statywy fotograficzne zostały zaprojektowane z myślą o ujęciach statycznych, ale podczas nagrywania filmów możesz potrzebować więcej możliwości poruszania się. Dobry statyw do wideo będzie mógł się swobodnie i płynnie obracać bez sklejania. Możesz także poszukać statywu z wymienną głowicą, dzięki czemu możesz kupić odpowiednią głowicę do potrzebnych ujęć, zamiast próbować dostosowywać ujęcia do swojego sprzętu.

Używam tego statywu K&F (90 USD), który ma zarówno głowicę kulową – do ruchu odręcznego – jak i płaski mechanizm obrotowy do panoramowania. Daje to dużą elastyczność bez dużej objętości. Wykorzystuje również standardową płytkę szybkiego uwalniania Arca Swiss, która przyda się, jeśli z czasem ulepszysz swój sprzęt. Sprawdź nasz pełny przewodnik po sprzęcie studyjnym, aby uzyskać więcej zaleceń dotyczących statywów.

Stojaki, stojaki C i różne zaciski

Upewnienie się, że cały sprzęt jest we właściwym miejscu – i utrzymywanie go tam – jest tak złożonym i ważnym zadaniem, że jest to cały zawód w Hollywood. Nie martw się, jeśli pracujesz przy małej (lub jednoosobowej) produkcji, nadal możesz sobie poradzić z podstawowymi konfiguracjami, ale warto poznać różne rodzaje sprzętu, którego możesz użyć do ustawienia świateł i mikrofonów.

Stojaki trójnożne są uniwersalnie przydatne do pozycjonowania rzeczy, takich jak światła, i są niewiarygodnie tanie. Zwykle są wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać panele oświetleniowe LED, kamery GoPro, mikrofony lub inne małe urządzenia. Prawdopodobnie nie będziesz chciał używać go jako głównego statywu aparatu, ponieważ zwykle mają tylko jedną śrubę na górze, która nie zapewnia dużego ruchu aparatu. Ponadto dość łatwo się przewracają, więc nie chcesz, aby twój drogi aparat znajdował się na nim niepewnie. Ale w przypadku większości innych urządzeń w twoim zestawie mogą być naprawdę przydatne.

Stojaki typu C to krok naprzód, jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego, a zwłaszcza jeśli chcesz powiesić sprzęt nad głową. Oprócz wysuwania się w górę można do nich przymocować wysięgniki, które umożliwiają sięganie poziomo (lub pod kątem) nad fotografowanymi obiektami. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, powiedzmy, montowania mikrofonów kierunkowych, które działają lepiej, gdy są umieszczone nad obiektem, ponieważ skupiają się na dźwięku obiektu, na który są skierowane, jednocześnie nie wychwytując tak dużo hałasu z otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj