Ta aplikacja daje supermoce zrzutom ekranu. To dopiero początek

0
30

Szanse są twoje rolka aparatu telefonu jest wypełniona tonami zrzutów ekranu. Większość zrobiona celowo, niektóre stworzone przez delikatne poruszanie palcami po przyciskach telefonu. A jeśli naprawdę lubisz tworzyć filmy TikTok, prawdopodobnie jesteś bardziej płodnym twórcą zrzutów ekranu niż większość, robiąc migawki każdego interesującego zakątka internetu w celu uzyskania efektów #greenscreen.

Zrzuty ekranu są głupie. Nie mam na myśli głupiego jako koncepcji; służą celowi. Mają tyle samo prawowitej (choć ulotnej) użyteczności, co zdjęcie kosztownego paragonu. Są na tyle ważne, że mają własny wbudowany album w naszych telefonach. Ale są statyczne. Brakuje im ruchu wideo, postrzeganej emocji zdjęcia. Wysyłasz znajomemu zrzut ekranu z adresem, a twój kumpel nadal musi znaleźć adres.

Co by było, gdyby można było połączyć zrzuty ekranu lub portale do listy odtwarzania, lokalizacji na mapie, strony zakupów, którą chcesz udostępnić? Taką rzeczywistość Alex Mahedy starał się stworzyć przez ostatnie kilka lat. Dwudziestoparoletni przedsiębiorca z Nowego Jorku przekonał nawet kilku godnych uwagi inwestorów venture capital do sfinansowania tego pomysłu. Właśnie uruchomił nową aplikację do udostępniania zrzutów ekranu z włączonymi linkami, zwaną Pager.

„Ponieważ Internet stał się bardziej wizualny, ten trend przechwytywania i udostępniania zrzutów ekranu tylko przyspieszył” — mówi Mahedy. Pandemia przyspieszyła to przyspieszenie, kiedy ludzie byli jeszcze bardziej przyklejeni do ekranów zarówno w celu zbierania informacji, jak i spotkań towarzyskich. Według własnej wewnętrznej analizy Pagera przeprowadzonej na wczesnych beta testerach aplikacji, wskaźniki wykonywania zrzutów ekranu wzrosły o 40 procent w ciągu zaledwie kilku tygodni, począwszy od początku marca 2020 r. Ci użytkownicy robią teraz średnio 5 zrzutów ekranu dziennie.

„Ale jednocześnie zrzut ekranu tak naprawdę nie zmienił się od czasu pojawienia się iPhone’a. W pewnym sensie reprezentowały ten nierozwiązywalny problem zrozumienia, co jest na obrazie” – powiedział Mahedy. „A teraz technologia zmieniła się do punktu, w którym zarówno w przypadku sprzętu, jak i sztucznej inteligencji, nagle nie jest to tak trudny problem”.

Oto jak działa Pager i może to być jego największa bariera na początku: jest to oddzielna aplikacja mobilna, która jest obecnie dostępna tylko za pośrednictwem TestFlight, platformy testowania aplikacji należącej do Apple. Oznacza to również, że jest teraz dostępny tylko na iOS. Aplikacja najpierw zestawia istniejące zrzuty ekranu w rolce z aparatu. (W rzeczywistości prosi o pozwolenie na dostęp wszystko zdjęcia, prośba, która zazwyczaj powoduje, że obrońcy prywatności kuliją się, ale Pager twierdzi, że dotyka tylko twoich zrzutów ekranu. A iOS pozwala teraz ludziom wybrać, które zdjęcia chcą udostępnić innym aplikacjom).

Twoje konto na Pagerze pojawia się jako strona — stąd nazwa aplikacji — z wybranymi zrzutami ekranu, które chcesz upublicznić w spersonalizowanym zakątku witryny Pagera: na przykład pager.xyz/lauren. Te zrzuty ekranu, niezależnie od tego, czy są to spodnie, adres Google Maps, konto na Instagramie, czy piosenka Taylor Swift odtwarzana w wybranej aplikacji muzycznej, można następnie połączyć.

Na pierwszy rzut oka strona Pagera bardzo przypomina stronę Pinteresta. Różnica polega na technologii i do pewnego stopnia na tym, jak może działać w przyszłości.

Duncan Buck, berliński dyrektor ds. technologii w Pager, mówi, że firma zbudowała własny komputerowy system wizyjny do rozpoznawania danych zrzutów ekranu i interpretowania graficznych interfejsów użytkownika. W ciągu kilku sekund system przeanalizuje przesłany zrzut ekranu, pobierze te dane i wygeneruje linki, które przekierują użytkowników do treści zawartych w obrazie. Zasadniczo bierze martwy obraz i zamienia go w coś z linkiem, coś, co Twoi znajomi mogą kliknąć. To nie tylko OCR, mówi Buck, odnosząc się do technologii optycznego rozpoznawania znaków używanej w aplikacjach do skanowania tekstu; to połączenie różnych technik widzenia komputerowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj