Ta aplikacja może pomóc zoptymalizować koszty energii w domu — za fajne 10 000 USD

0
77

Czy wiesz dokładnie, ile prądu zużywają Twoje gadżety i urządzenia, gdy jesteś poza domem? Lub jak często zmieniają się koszty energii? Czynniki te mają coraz większe znaczenie, ponieważ ceny energii elektrycznej gwałtownie rosną, a przerwy w dostawach stają się coraz częstszym zjawiskiem. Schneider Electric chce w tym pomóc.

Firma zarządzająca energią niedawno ogłosiła Schneider Home, system, który obiecuje wgląd i kontrolę nad elektrycznością w twoim domu za pośrednictwem aplikacji na telefonie. Obejmuje inteligentny panel elektryczny, zapasową baterię, ładowarkę do pojazdów elektrycznych, falownik słoneczny, inteligentne włączniki światła, ściemniacze i inteligentne gniazdka. Oczywiście nie jest tani, kosztuje około 10 000 USD za kompletny system. Nie wspominając o tym, że instalacja będzie uciążliwa.

Departament Energii Stanów Zjednoczonych postrzega domowe systemy zarządzania energią (HEMS) jako ważny element układanki w pracy nad inteligentniejszą siecią. Ale HEMS mają wiele kształtów i rozmiarów. Wielu z nas już skleciło zmodernizowane systemy z inteligentnymi termostatami, inteligentnymi wtyczkami i urządzeniami podłączonymi do Wi-Fi. Dodając panele słoneczne do generowania energii elektrycznej i akumulatorów do przechowywania, z systemem sterowania na górze, ludzie, których stać na te systemy, mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii.

Metoda Schneidera ma na celu uproszczenie całego procesu. Dzięki kompletnej instalacji możesz monitorować zużycie energii elektrycznej w całym domu, przeglądać zużycie na urządzenie i dokładnie sprawdzać, ile to wszystko kosztuje. Możesz skonfigurować automatyzację, aby zmniejszyć straty energii. Na przykład możesz zaplanować automatyczne wyłączanie różnych gniazdek i świateł, gdy jesteś w pracy – co może odciąć zasilanie telewizorów, inteligentnych głośników i innych nieistotnych wampirów w trybie gotowości, jednocześnie określając, że urządzenia takie jak lodówka powinny pozostać włączone . Możesz zaplanować ładowanie EV poza godzinami szczytu lub w nocy, kiedy energia elektryczna jest najtańsza. Dzięki domowej baterii i panelom słonecznym możesz magazynować energię w ciągu dnia i wykorzystywać ją w godzinach szczytu, aby zaoszczędzić pieniądze. Bateria pozwala również na utrzymanie zasilania dla określonych gniazdek w przypadku awarii.

Modułowe zarządzanie energią w domu

Zdjęcie: Schneider

Mózgiem tego systemu jest Schneider Pulse, inteligentny panel elektryczny, który może łączyć źródła energii w Twoim domu, zapewniając szczegółową kontrolę za pośrednictwem aplikacji Schneider Home. Pozwala zrównoważyć dystrybucję mocy, co może być szczególnie przydatne dla osób z ograniczeniem pojemności. System jest inteligentny, aby zrównoważyć obciążenie, być może wyłączając ładowarkę EV podczas gotowania obiadu i uruchamiając ją ponownie po zakończeniu, aby zmniejszyć obciążenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj