Ta deska do wiosłowania na stojąco to solidna letnia zabawa — i opróżnia się, gdy skończysz

0
87

Wróciłem więc do doku na drugą rundę pompowania. Po kilku minutach majstrowania przy wskaźniku w końcu zarejestrowano, że deska została napompowana do zaledwie 10 psi, o wiele za nisko. Kiedy spadło do 15 psi, wypłynąłem z powrotem, a różnica była nocna i dzienna: chybotanie zniknęło, a deska była twarda pod stopami. Na płaskiej wodzie śledzenie było imponujące i spróbowałem kilku fantazyjnych pociągnięć, które wydawały się lekkie i naturalne, zwłaszcza z wiosłem węglowym o regulowanej wysokości. Kiedy tego popołudnia ponownie wypłynąłem SUPem przy wietrznej kotwicy, trudniej było sobie z tym poradzić, zwłaszcza gdy przetaczały się większe łodzie i ich ciągnące się kilwatery. Ale tym razem deska była w pełni napompowana, dzięki czemu była wystarczająco stabilna, aby utrzymać się w pozycji pionowej.

Pod koniec weekendu okrążyłem wyspę pół mili w głąb jeziora, ale nadal wahałem się, czy wiosłować dalej, ponieważ na jeziorze wielkości Vermilion wiatr i fale wzmagają się w jednej chwili. I chociaż deska wydawała się solidna, nie byłem pewien, czy poradzi sobie dobrze na wzburzonej wodzie.

Kiedy wróciłem do naszego płytkiego doku, wypróbowałem to jako pływające studio jogi i byłem w stanie wykonać kilka psów w dół. Prawdziwi jogini prawdopodobnie czuliby się komfortowo, ćwicząc pozycję drzewa na desce, ale wydawało mi się to zbyt ciasne i wąskie, abym spróbował.

Zdjęcie: Kokopelli

Dla kontekstu poprosiłem kilku przyjaciół, którzy są właścicielami własnych SUP-ów, aby spędzili trochę czasu nad jeziorem Vermilion w kolejne weekendy. Jedna zgłosiła, że ​​była znacznie mniej stabilna niż jej własna solidna deska o długości 12 stóp. Dwóch innych uznało jednak, że pod względem śledzenia i stabilności jest na równi z ich własnymi dłuższymi nadmuchiwanymi deskami SUP. Wszyscy przyznali mu wysokie noty za solidną konstrukcję.

Jednak budując ultralekką nadmuchiwaną SUP, Kokopelli postawiła mnie przed wyjątkowym dylematem: chociaż jest pięknie zbudowany i łatwy do ciągnięcia i przechowywania, czy zapewnia mi wystarczającą radość (i stabilność) na wodzie, aby przejść test Marie Kondo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj