Ta „inteligentna” kuchenka do gotowania ryżu jest po prostu martwa

0
84

Powrót w marcu na moich ulubionych targach facet na stoisku z kuchenką do gotowania ryżu Cuckoo przemyślał nowy model na korzyść modelu z większą liczbą dzwonków i gwizdków.

„Czekaj”, zapytałem, „czy możemy cofnąć się o jeden?”

Niechętnie to zrobił i było to dla mnie jak kocimiętka: kuchenka do gotowania ryżu, która wykorzystuje ciepło indukcyjne z opcją gotowania pod ciśnieniem.

W mojej książce urządzenia do gotowania ryżu należą do najwygodniejszych urządzeń kuchennych, robią dobry ryż i utrzymują go w cieple i gotowości przez dłuższy czas. Ryż do gotowania pod ciśnieniem stał się szaleństwem tłumu Instant-Pot kilka lat temu, ponieważ może tworzyć wyraźne ziarna bez papkowatości. To naprawdę dobry ryż. Ogrzewanie indukcyjne zapewnia niezwykle wydajne i stałe ciepło. To były wszystkie dzwonki i gwizdki, których potrzebowałem.

Przeciwny naturze

Chez Joe, jesteśmy typem gospodarstwa domowego, które od 12 lat ma ten sam ładny, przeciętny garnek do gotowania ryżu. Można śmiało powiedzieć, że nasza maszyna gotowała ryż lub utrzymywała go w cieple przez ponad połowę tego czasu, więc byłem podekscytowany możliwością wzięcia Cuckoo CRP-MHTR0309F (myląco znanego również jako CRP-MH03) na przejażdżkę. Jest to model z 3 filiżankami, który jest częścią „Fuzzy Series” kuchenek Cuckoo i chciałem zobaczyć, jak radzi sobie z podobnie wyznaczonym Zojirushi, który sprawdziłem w 2020 roku.

Zamiast wciągać cię w nudną przejażdżkę przez moje szeroko zakrojone testy, powiem tylko, że miałem rozmytą serię wyników. Dam ci podsumowanie górnej linii.

Po ponad miesiącu intensywnego testowania i spożywania różnych rodzajów ryżu w wielu różnych ustawieniach, wyniki były tak… osobliwe… że na koniec po prostu cofnąłem się i oceniłem każdą rundę w 10-punktowej skali na marginesie , a następnie spojrzał na wyniki. Tak, moje testy smakowe były subiektywne, a fakt, że Cuckoo kosztuje dużo – około 400 USD – trochę wpłynął na wynik, ale smutna prawda była taka, że ​​tylko jedna czwarta wszystkich partii, które testowałem, uzyskała wynik wyższy niż 5. Normalnie , w tej części historii zagłębiłbym się w najdrobniejsze szczegóły wszystkich jego możliwości, ale przy tak niskich wynikach nie ma to większego sensu.

Zacznijmy od komplementu. Powiem, że za pierwszym razem bardzo dobrze ugotował brązowy ryż na ustawieniu „Super Turbo”, ale kolejne testy na tym samym ustawieniu z różnymi ilościami ryżu sprawiły, że raz był bardzo al dente i jakoś lepki I następnym razem al dente.

Pierwsza porcja białego ryżu, którą zrobiłem, była ugotowana do tak papkowatej uległości, że moja żona Elisabeth powiedziała, że ​​przypomina jej to, co jej współlokatorka z japońskiej szkoły podstawowej nazywała „ryżem dla chorych”. Każdy test białego ryżu, ciśnieniowy lub nie, uzyskał wynik 4 lub niższy. Nawet krótkoziarnista biel na ustawieniu bezciśnieniowym, która powinna być gwiazdą polarną dla wszystkich urządzeń do gotowania ryżu, była na całej mapie; było w porządku, ale na pewno nie za 400 $ w cenie katalogowej do gotowania ryżu. W ding, który spowoduje, że wielu purystów do gotowania ryżu podniesie nosy, od czasu do czasu na dnie właśnie ugotowanego ryżu pojawiało się brązowienie, a niektóre były spowodowane funkcją utrzymywania ciepła.

Skontaktowałem się z przedstawicielem Cuckoo, aby upewnić się, że używam właściwych rodzajów ryżu, ponieważ niektórzy producenci używają określonych marek ryżu do kalibracji swoich maszyn. To również był ślepy zaułek, ponieważ Cuckoo nie ma preferowanych marek, twierdząc, że inteligentne algorytmy jego maszyny powinny dawać doskonały ryż.

Foto: Kukułka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj