Ta kamera termowizyjna pozwala grać w „gorące lub nie” z dowolnym telefonem

0
96

Czy jesteś zebry? Jeśli nie, tracisz coś: zdolność widzenia światła podczerwonego, promieniowania cieplnego poza zasięgiem ludzkiego wzroku, emitowanego przez wszystko wokół ciebie.

Na szczęście dla tych, którzy nie mają enzymu Cyp27c1, który pozwala danio pręgowanemu widzieć światło podczerwone, kamery termowizyjne – takie jak FLIR One Edge Pro za 550 USD – mogą przechwytywać niewidoczne w inny sposób światło podczerwone, a robiąc to, pokazują nam, jak ciepłe lub chłodne są otaczające nas rzeczy. To przydatna sztuczka z wielu powodów: zebry widzą jedzenie w ciemności, właściciele domów widzą, gdzie ucieka ciepło z ich domów, a ja mogę zobaczyć, gdzie jest mój pies na podwórku o 3 nad ranem w zimną noc.

Dostępnych jest wiele kamer termowizyjnych, które można podłączyć do smartfona; Przejrzałem kilka w naszym ostatnim podsumowaniu. FLIR One Edge Pro jest inny, ponieważ wykorzystuje Wi-Fi do łączenia się z telefonem. Oznacza to, że nie musi być fizycznie podłączony do telefonu ani nawet umieszczony w pobliżu. Mój Samsung Fold 4 mógł łączyć się z siecią Wi-Fi ad-hoc utworzoną przez FLIR One Edge Pro na odległość około 6 metrów. Ponieważ telefon i aparat mogą działać niezależnie, znacznie łatwiej jest zajrzeć do ciasnych lub trudno dostępnych miejsc, nie martwiąc się o upuszczenie drogiego telefonu, do którego podłączony jest aparat. Jednak za 550 USD One Edge Pro może kosztować tyle, co Twój telefon.

Przynieś ciepło

FLIR One Edge Pro to wysoki i cienki moduł o długości nieco poniżej 6 cali i szerokości około 1,5 cala. Ma kształt zacisku C, ze sprężynowym górnym ramieniem, które zaciska się na tylnej części telefonu. Ten projekt wygląda trochę dziwnie, ale działa: pasuje do kilku iPhone’ów Samsung i Apple, z etui i bez.

Urządzenie ładuje się przez port USB-C z boku, a pojedynczy przycisk z przodu włącza aparat. Aplikacja FLIR One kontroluje wszystko inne. W górnej części obudowy znajdują się dwie kamery: kamera na podczerwień o rozdzielczości 160 na 120 pikseli i kamera światła widzialnego o rozdzielczości 640 na 480 pikseli. W standardowym oświetleniu obrazy z dwóch kamer są łączone, aby uzyskać obraz z niewidocznymi szczegółami obrazu termowizyjnego nałożonymi na obraz w świetle widzialnym; Proces FLIR nadaje dość imponującą nazwę Multi-Spectral Dynamic Imaging. Te dynamiczne wizualizacje można zapisać jako zdjęcia o wymiarach 640 na 480 pikseli lub jako wideo, które wyświetla się z prędkością około dziewięciu klatek na sekundę — raczej niestabilnie, ale jest to ograniczenie nałożone przez rząd USA na technologię, która może być eksportowana.

FLIR One Edge Pro może mierzyć temperatury w zakresie od -4 do 752 stopni Fahrenheita w dwóch przełączanych zakresach, z których jeden może widzieć temperaturę od -4 do 248 stopni Fahrenheita, a drugi może widzieć od 32 do 752 stopni Fahrenheita. W obu zakresach schemat kolorów przechwyconego obrazu można zmienić, ale domyślnie używane są kolory, które zwykle można zobaczyć, gdy kamera na podczerwień jest używana w programie telewizyjnym: zimne obiekty są niebieskie, a ciepłe obiekty są czerwone.

Zdjęcie: Richard Baguley

Zdjęcie: Richard Baguley

Domyślne ustawienie kamery łączy obrazy z obu kamer, dzięki czemu można zobaczyć „zarys” rzeczywistego obiektu pokolorowany z informacjami o temperaturze. Możesz wybrać wyświetlanie tylko obrazów w podczerwieni lub w świetle widzialnym. Ustawienia te można wybrać w aplikacji FLIR One, która jest dostępna na systemy iOS i Android. Ta aplikacja steruje aparatem i przechowuje bibliotekę zapisanych zdjęć i filmów; w samym aparacie nie są zapisywane żadne dane. Ta łatwa w użyciu aplikacja pozwala kontrolować sposób wyświetlania pomiarów temperatury czujników na obrazach i filmach, zaznaczając najgorętsze i najzimniejsze miejsca krzyżykiem lub ustawiając do trzech punktów na obrazie, które mają być mierzone w sposób ciągły, co jest szczególnie przydatny w trybie wideo.

Po przypięciu do mojego Samsunga Fold 4 FLIR One Edge Pro pozostawał mocno na swoim miejscu, ale wydawało się, że może się zsunąć w nieodpowiednim momencie. Zauważyłem, że instynktownie mocno trzymam aparat i telefon.

Praca z aparatem odłączonym od telefonu sprawia, że ​​FLIR One Edge Pro jest bardzo wygodny. Łatwo jest trzymać go w jednej ręce i podejść bliżej, aby zbadać źródło ciepła z telefonem w drugiej ręce. Wolałbym gniazdo statywu na spodzie modułu kamery, aby ułatwić mocowanie do rzeczy za pomocą elastycznego statywu, takiego jak Joby Gorillapod. Ułatwiłoby to monitorowanie temperatury czegoś przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj