Ta łamigłówka — i szansa na 2 miliony dolarów — zbliżyła moją rodzinę

0
49

Bez konkretnego obrazu referencyjnego lub jednej wskazówki kontekstowej każdy postęp jest niepewny. Czy ten czerwony róg powinien znajdować się na pierwszym planie czy w tle? Czy następny element w tym rzędzie będzie poziomy czy pionowy? Czy ten kawałek naprawdę tu pasuje, czy po prostu pasuje? To dźgnięcie w ciemno. Każdy kawałek to igła w stogu siana, która nie ma sensu.

MSCHF mówi, że nawet jeśli brakuje niektórych elementów lub nie są one złożone dokładnie tak, jak powinny, duży kod QR powinien nadal działać. W tym momencie nie jestem w 100 procentach pewien, czy każdy części są tam, gdzie powinny. Ani nawet krawędzi. Chciałbym żartować. Ale rozwiązanie tej zagadki stało się powodem do dumy, a motywuje mnie w równym stopniu złośliwość, co potencjalna wygrana.

Na szczęście miałem wsparcie — co najmniej 10 członków rodziny, mój najlepszy przyjaciel, mój partner, jeden hałaśliwy bostoński terier i różne stopnie determinacji. Stało się to rytualnym doświadczeniem tworzenia więzi dla mnie i moich bliskich, które jest warte więcej niż 1 $, 30 $ lub 2 000 000 $. Nazwijmy to syndromem sztokholmskim, ale ta łamigłówka to jedna z moich ulubionych rzeczy, które kupiłem przez cały rok. W chwili publikacji jesteśmy mniej więcej w połowie rozwiązania pierwszej zagadki. Loterie zakończą się w lutym 2024 r. Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie martwię się o terminowość.

Duży obraz

Ta zagadka może być irytująca, ale nie jest niemożliwa. Inni to rozwiązali. Możemy to rozwiązać. Odbyło się wiele rozmów motywacyjnych. Moja mama wielokrotnie powtarzała: „Musimy być mądrzejsi niż puzzle”. Jesteśmy mądrzejsi niż puzzle, prawda?

Szybko po rozpakowaniu puzzle zajęły honorowe miejsce na środku salonu moich rodziców. Przychodziłem z wizytą i zastanawiałem się przez chwilę, układając kawałek lub dwa na miejscu. Dzieci wychodziły ze swoich sypialni, aby złapać przekąskę i spróbować wypełnić brakującą sekcję. Pogawędki doprowadziły do ​​godzin rozmów przy stole, wpatrywania się w błękitne morze z małymi czarnymi kropkami, próbując dowiedzieć się, jak pasują do siebie elementy. Nazwałem moją 9-letnią siostrę psychopatą – co za osoba składa trzy kawałki niezależnie od krawędzi? Moja mama kpiła ze mnie – co za człowiek przenosi się z miejsca na miejsce zamiast metodycznie budować? (Uwaga: nie zapytała, kto nazywa dziecko psychopatą.)

Śmialiśmy się z tego, co kupimy za wygraną, mimo że „wygrana” w tym kontekście jest definiowana jako skakanie z radości, kiedy w końcu załatwimy róg. Powiedziałem, że kupię wymarzony dom nad jeziorem; mój brat powiedział, że kupi dom nad jeziorem moich marzeń i zaprosi wszystkich innych. Przeklinaliśmy naszą dziedziczną krótkowzroczność i słabe oświetlenie górne. Sprawdziliśmy godzinę, zobaczyliśmy, że jest 3 nad ranem i przyrzekliśmy sobie, że popracujemy nad tym tylko trochę dłużej.

Ta łamigłówka dała mojej rodzinie coś do zrobienia z naszymi rękami i umysłami podczas szczególnie trudnego rozdziału naszego życia. Kiedy moja śmiertelnie chora babcia czuwała w ostatnich dniach życia, nie mogła odpowiedzieć, ale pielęgniarki powiedziały, że prawdopodobnie jeszcze nas słyszy. W filmach wydaje się to łatwe, ale w rzeczywistości wypełnienie ciszy pokoju przez wiele dni jest trudne. Jest tylko określona liczba historii, którymi możesz się podzielić, uczuć, które możesz przekazać, lub fragmentów, które możesz przeczytać. Nie wiedziałyśmy, co zrobić lub powiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj