Ten lekki laptop AMD jest świetny dla twórców

0
81

Jedną z głównych zalet tego urządzenia jest jego ekran. Ten 14,5-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli, co daje rozdzielczość 2,5K. Jest dotykowy, chociaż nadal nie znalazłem zbytniego zastosowania dla dotyku na laptopie. Bardziej interesująca jest częstotliwość odświeżania 90 Hz, która nie wystarcza, aby uszczęśliwić zapalonych graczy (jeśli to ty, Slim Pro 7 X jest maszyną, której szukasz, z częstotliwością odświeżania 144 Hz), ale sprawia, że ​​wszystko poza tym całkiem gładko. Ekran ma proporcje 16:10, co daje nieco większą wysokość niż bardziej popularny 16:9. To nie brzmi jak dużo, ale uważam, że jest pomocne podczas przeglądania sieci. Sprawia również, że panel podglądu w edytorach wideo jest nieco większy.

Mówiąc o edycji wideo, zrobiłem to, a Slim Pro 7 poradził sobie z tym całkiem dobrze. Użyłem zarówno Blendera w systemie Windows, jak i Kdenlive w systemie Linux. Musiałem włączyć obsługę GPU w Kdenlive, zanim zauważyłem znaczny wzrost wydajności, ale ostatecznie udało mi się wyrenderować 5 minut materiału 5,2K w nieco ponad 12 minut. Dla porównania, mój Lenovo X14 z procesorem AMD Ryzen 7 z serii 6000 zajmuje ponad 30 minut, aby wyrenderować ten sam materiał. Podstawowa różnica? Dedykowana karta graficzna.

Nie musisz edytować wideo, aby docenić wydajność tutaj, ale jeśli nie edytujesz wideo ani nie wykonujesz innych zadań intensywnie korzystających z GPU, może to być trochę przesada dla twoich potrzeb. Jednocześnie wolniejsza częstotliwość odświeżania ekranu oznacza, że ​​nie jest to najlepsza opcja do gier mobilnych, choć bez wątpienia przydałaby się zwykłym graczom Dolina Gwiezdnej Rosy.

Dobre porty, zły aparat

Dobra wydajność wideo, taka jak ta, często oznacza słabą żywotność baterii, ale w tym przypadku tak nie jest. Lenovo zapakowało 73-watogodzinną baterię, która zapewnia około siedmiu godzin pracy na baterii w rzeczywistym użytkowaniu. Ta liczba spadnie, im więcej czasu spędzisz na edycji wideo, ale nadal jest imponująca jak na laptopa o tych specyfikacjach. Dość powiedzieć, że do zwykłego użytku wystarczy dzień pracy, ale jeśli wybierasz się do kawiarni, aby edytować wideo, weź ze sobą ładowarkę. Powinienem również zauważyć, że ładowarka, choć obecnie dość duża jak na ładowarkę do laptopa, rzeczywiście bardzo szybko ładuje baterię. Lenovo twierdzi, że możesz uzyskać trzy godziny pracy na baterii po 15-minutowym ładowaniu, co potwierdziło się w moich testach.

Zdjęcie: Lenovo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj