Ten przenośny wzmacniacz akumulatora samochodowego ratuje życie na poboczu drogi

0
30

Niewiele rzeczy może zrujnować dzień tak nagle, jak próba uruchomienia samochodu i spotkanie z martwą ciszą rozładowanego akumulatora. Jeśli nie masz szczęścia, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie kogoś innego ze sprawnym samochodem i kilkoma kablami rozruchowymi, które pomogą Ci ponownie uruchomić. Jeśli jednak jesteś przygotowany, poradzisz sobie z tym w kilka sekund.

I tu pojawia się jeden z moich ulubionych gadżetów: przenośny akumulator. Trzymam go z tyłu mojego samochodu i już się opłacił samą wygodą. To 1000-amperowy, 12-woltowy akumulator, który jest w stanie przeskoczyć większość samochodów. Korzyści są tak proste, ale trudno przecenić, jak bardzo może to uratować życie.

W samą porę

To było dla mnie odwiezione do domu, kiedy, no cóż, jechałem do domu z bardzo daleka od stanu. Miałem 24 godziny jazdy, które rozciągnęłyby się na kilka dni, więc był to idealny czas, aby odkryć, że akumulator mojego samochodu jest na wyczerpaniu. Alternator był w porządku. Po uruchomieniu samochód jechał, ale akumulator nie utrzymywał wystarczającego poziomu naładowania. Za każdym trzecim razem, gdy uruchamiałem samochód, rozładowywał się akumulator.

Bez akumulatora moje możliwości byłyby ograniczone. Mogłem zabrać samochód do warsztatu, aby wymienić akumulator, ale zajęłoby to trochę czasu, który trzymał mnie poza stanem znacznie dłużej, niż się spodziewałem. Alternatywnie, mogłem kupić akumulator i wymienić go samodzielnie (jest to dość prosty proces w wielu samochodach), ale nie miałem przy sobie narzędzi, więc byłoby to droższe niż musiało być.

Poza tym, aby zrobić którąkolwiek z tych rzeczy, nadal musiałbym zadzwonić do AAA lub innej usługi lub poczekać, aż ktoś przyjdzie i wskoczy do mojego samochodu, abym mógł zabrać go gdziekolwiek. Chociaż zawsze miło jest uzyskać pomoc od pomocnego nieznajomego, nie jest to dokładnie plan awaryjny.

Włączone światła

Na szczęście nie musiałem tego robić, ponieważ miałem ten akumulator w samochodzie. W pełni naładowany nie był w stanie tylko raz przeskoczyć samochodu, ale kilka razy, że potrzebowałem dokończyć jazdy do domu. (Zastrzeżenie: nie zalecałbym ciągłego polegania na akumulatorze. Jak najszybciej wymień wyczerpaną baterię!)

W końcu udało mi się wrócić do domu bez przedłużania podróży ani wydawania mnóstwa dodatkowej gotówki na naprawę samochodu. Po powrocie łatwo było wyjąć baterię z półki i wymienić ją na narzędzia w domu. Rozładowana bateria, która mogła zrujnować całą moją podróż, była raczej drobną irytacją. Trudno wycenić taki spokój ducha, ale ten pakiet kosztuje 100 USD i wydaje się to więcej niż uczciwe.

Należy tutaj zauważyć, że chociaż akumulatory litowo-jonowe mają reputację trochę wybuchowych, ta konkretna bateria jest przystosowana do przechowywania w temperaturze od –4 stopni Fahrenheita do 122 stopni Fahrenheita. Nie mam problemu z trzymaniem go w bagażniku samochodu przez cały czas, ale stosunek korzyści do ryzyka może się zmienić, jeśli mieszkasz na środku pustyni lub w miejscu z dużą ilością zamieci.

Ale – jakbyś potrzebował kolejnej zachęty – ten konkretny pakiet ma wbudowaną latarkę i może być używany do ładowania telefonu. Więc nawet jeśli Twój samochód ma większy problem niż rozładowana bateria, Twój telefon też nie padnie, więc możesz wezwać pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj