Twitter obiecał im zerwanie. Nic nie mają

0
71

Wkrótce po zażyciu za pośrednictwem Twittera Elon Musk zwolnił około 50 procent pracowników firmy. Tego samego dnia on tweetował że wszyscy zwolnieni otrzymają trzymiesięczne odprawy. Ale po dwóch miesiącach czekania, aż firma powie, jakie odprawy i świadczenia będą dostępne, kilku byłych pracowników Twittera twierdzi, że nic nie słyszeli.

Gdy tygodnie oczekiwania zamieniają się w miesiące, byli pracownicy w USA składają pozwy arbitrażowe, podczas gdy niektórzy w Wielkiej Brytanii próbują negocjować warunki. W innych krajach, w których Twitter zwolnił pracowników, ludzie nic nie słyszeli.

Wkrótce po ogłoszeniu zwolnień Twitter został zmuszony do wycofania się i zatrzymania niektórych pracowników na liście płac na dłużej. Pracownicy z Kalifornii byli zatrudnieni, choć nie pracowali, do 4 stycznia, aby uniknąć konfliktu z ustawą Worker Adjustment and Retraining Notification Act lub WARN. W Nowym Jorku byli pracownicy zostaną zatrudnieni na kolejny miesiąc zgodnie z prawem stanowym. Ale gdy te terminy mijają, cisza Twittera stała się ogłuszająca.

Siedmiu byłych pracowników Twittera, którzy rozmawiali z WIRED, powiedziało, że nie otrzymali informacji o swoich odprawach, mimo że niektórzy zbliżali się lub minęli ostatni dzień w firmie. W zeszłym miesiącu garstka byłych pracowników ogłosiła, że ​​złoży pozew arbitrażowy przeciwko firmie, twierdząc, że naruszyła ustawę WARN i że jej postępowanie w sprawie zwolnień stanowiło naruszenie umowy.

Jeden były pracownik, który został zwolniony w listopadzie, czeka na postępowanie sądowe, aby sprawdzić, czy w ogóle dostaną odprawę – i nie jest pewien, czy tak się stanie. Inny, który został zwolniony na początku listopada, nie ma żadnych wiadomości od firmy.

Jedna trzecia nie otrzymała jeszcze żadnych szczegółów dotyczących odprawy, mimo że ścigała Twittera w celu uzyskania informacji, odkąd zostali zwolnieni w listopadzie. Co najmniej dwa razy wcześniej obiecano im, że otrzymają szczegóły przesyłki – i za każdym razem obiecany termin mijał bez żadnej informacji.

Były pracownik w Wielkiej Brytanii mówi, że również nie otrzymał informacji o odprawie, ale obecnie omawia warunki z firmą w imieniu około 300 pracowników z kraju.

Były pracownik biura Twittera w Akrze w Ghanie, które było otwarte przez mniej niż tydzień, zanim zwolniono cały personel, mówi, że „podobnie jak inni pracownicy na całym świecie mieli zapewnione odprawy, ale jeszcze się od nich nie odezwali”. Były pracownik mówi, że nie był pewien, jakie, jeśli w ogóle, środki odwoławcze mogą mieć przeciwko firmie w Ghanie.

Jednak Twitter zapewnia niektórym odprawę. Jeden z byłych kontrahentów twierdzi, że jego szef otrzymał szczegóły dotyczące odprawy 5 stycznia. Jeśli chodzi o wykonawcę, agencja, która załatwiła mu pracę na Twitterze, dała mu pudełko czekoladek. Wszystkim byłym pracownikom Twittera, z którymi skontaktowano się w tej sprawie, przyznano anonimowość, ponieważ rozmowy z mediami mogły wpłynąć na przyznanie im odprawy.

Podczas gdy niektórzy postanowili poczekać, aż ich oficjalny status pracowników wygaśnie 4 stycznia, inni zdecydowali się podjąć zapobiegawcze działania prawne przeciwko firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj