Ultrawirusowy wzrost Prime, ulubionego napoju sportowego w Internecie

0
84

Gdybyś był reklamując napój dla nastolatków, nastolatków i studentów w XIX wieku, prawdopodobnie odniósłbyś największy sukces, łącząc swój wóz z niektórymi z wielkich nazwisk epoki w kulturze popularnej: Whitmanem, Emersonem, Thoreau.

„To byli YouTuberzy swoich czasów” — mówi Aaron Dinin, profesor marketingu z Duke University. „Popularnymi mediami były wówczas eseje, powieści i poezja. W ten sposób zwiększyli swoją publiczność”. Ci widzowie, podobnie jak ci, których widzimy dzisiaj w mediach społecznościowych, mieli niesamowitą moc. Byli uszami i gałkami ocznymi, które rozpowszechniały dobre wieści o ich twórczości i kultywowały kariery pisarzy – te, które dziś uznajemy za literackie dziedzictwo.

Nieco zabawne, ale niezwykle trafne spostrzeżenie Dinina dotyczące kulturowego uroku dziewiętnastowiecznej poezji można bezpośrednio odnieść do fenomenów mediów społecznościowych, Logana Paula i KSI, oraz reklamowanego przez nich przeboju sportowego, Prime. „To jest to samo”, mówi Dinin. „Jedyne, co się różni, to technologia”.

Dwóch mężczyzn, którzy stoją ostatnio na czele 18-miesięcznej marki zgłoszone że Prime przyciągnął aż 250 milionów dolarów ze sprzedaży detalicznej w roku podatkowym 2022. Napój jest szalenie popularny w Wielkiej Brytanii i całych Stanach Zjednoczonych, a nastolatki handlują nim na szkolnych podwórkach, rodzice domagają się skrzynek u lokalnych sprzedawców detalicznych, a nawet wskazówka rozwijający się czarny rynek dla wycofanych lub trudnych do znalezienia smaków. (Sam dowiedziałem się o Prime dopiero wtedy, gdy mój prawie 12-letni piątoklasista wrócił do domu z butelką, którą nabył, wymieniając paczkę kart piłkarskich). Prime zdobył teraz miejsce na rynku napojów nawadniających, ustępujący tylko Gatorade należącemu do Pepsi.

Napój występuje w smakach takich jak Lemonade, Ice Pop, Meta Moon i Tropical Punch. Zawiera również zdrowo wyglądające składniki, takie jak woda kokosowa, witaminy z grupy B, elektrolity i aminokwasy rozgałęzione, które promują wzrost mięśni. Skrzynia Prime w GNC kosztuje 29,99 USD, chociaż na eBayu są posty z limitowanymi edycjami lub wycofanymi pojedynczymi butelkami, które sprzedają się od 20 USD do ponad 100 USD za sztukę. W tym samym czasie firma macierzysta Prime, Congo Brands, buduje nową siedzibę główną w Louisville w stanie Kentucky o wartości 8 milionów dolarów i pośredniczy w umowach sponsorskich Prime zarówno z UFC, jak i ukochaną drużyną piłkarską Arsenal. Jest nawet Kanał na Twitterze w całości poświęcony śledzeniu stanów magazynowych napoju.

Premierzy

Awans Prime na szczyt swojego rynku był niczym niezwykłym. Interesujące jest jednak to, że nastolatki, nastolatki i dwudziestoparolatki nie są skupione na marce, ale że strategia, która za tym stoi, nie zrodziła się z grubych budżetów marketingowych i kosztownych kampanii. Prime zbudował swoją rzeszę zwolenników wyłącznie dzięki smarowi łokciowemu marketingu społecznościowego i głębokiemu zrozumieniu swoich odbiorców.

KSI i Paul to marki same w sobie, bokserzy umysłowi i osobistości internetu, którzy zbili fortunę na swoich odbiorcach w mediach społecznościowych. Konto TikTok KSI ma ponad 11,5 miliona obserwujących, podczas gdy konto Paula oscyluje wokół 18 milionów.

28-letni Paul miał obszerną bibliotekę filmów na YouTube na długo przed tym, zanim zaczął boksować. Jego pierwszy film nagrał w 2008 roku, rejestrując serię psotnych telefonów w wieku szkolnym, aby zamówić jedzenie na wynos pod pseudonimem „Mike Buttski”. Teraz jego treści nadal mają na celu wywołanie śmiechu, ale prawie za każdym postem kryje się subtelna warstwa geniuszu marketingowego, bez względu na to, jak absurdalnie zacofane mogą się wydawać jego wybryki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj