Upadek SVB powoduje chaos w indyjskim sektorze technologicznym

0
95

„W przypadku Indii liczba indyjskich startupów [impacted] jest zdecydowanie bardzo wysoki w porównaniu z innymi krajami, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, ale kapitał nie byłby tak duży”, mówi Smriti Tomar, założyciel i dyrektor generalny Stack, start-upu wspieranego przez Y Combinator, który miał pewne fundusze w SVB. „Możemy z tego bezpiecznie założyć, że większość startupów ma ekspozycję od 250 000 do 1,5 miliona dolarów – to był przedział, w którym większość startupów uważa, że ​​pieniądze są zablokowane”.

W weekend, po upadku SVB, pojawiły się setki grup, społeczności i forów wsparcia WhatsApp, aby pomóc ludziom dowiedzieć się, jak zareagować.

Wielu z nich to klienci start-upu Krishny Inkle, który oferuje produkt do księgowości i składania zeznań podatkowych firmom zarejestrowanym w USA z indyjską filią. Krishna mówi, że w czwartek 9 marca większość jego klientów nie martwiła się o swoje fundusze, ale w piątek wszyscy zaczęli traktować to poważniej. Powiedział, że największym problemem było to, że wielu z tych założycieli nie miało dodatkowych rachunków bankowych i zamiast tego polegało w dużym stopniu na SVB. Od tego czasu założyciele musieli otwierać konta dolarowe w kilku bankach, w GIFT City – indyjskiej odpowiedzi na Delaware – w Gujarat, który zapewnia zagraniczne rachunki nierezydentom i podmiotom offshore. Oznacza to, że gdy będą mogli uzyskać dostęp do środków na swoich kontach SVB, będą mieli konto, na które będą mogli je przelać.

Wiele startupów obawiało się o swoje biznesy. Krishna mówi, że jeden z jego klientów, którego wszystkie fundusze były w SVB, powiedział mu, że w ciągu kilku tygodni zabraknie mu pieniędzy na koncie w Indiach – i że jeśli Stany Zjednoczone nie wesprą banku, będzie musiał zamknąć i zwolnić swój 100-osobowy personel. „Założyciele byli tym bardzo zaniepokojeni” — mówi Krishna.

Tomar mówi, że wraz z innymi założycielami zaczęła się zastanawiać, gdzie mogliby się wycofać, aby przetrwać. „To nie była dobra sytuacja [in]. Prawie mieliśmy zamiar nacisnąć ten przycisk ekstremalnego cięcia kosztów” – mówi.

Teraz czeka, aby zobaczyć, co się wydarzy. Rząd USA powiedział, że deponenci w SVB w USA będą mieli ochronę swoich depozytów i będą mogli ponownie uzyskać dostęp do swoich funduszy, chociaż nie jest jasne, kiedy wznowione zostaną międzynarodowe przelewy bankowe.

Jednak upadek banku oznacza, że ​​wiele start-upów w Indiach ponownie zastanawia się, w jaki sposób obliczają swoje ryzyko i będzie musiało zdywersyfikować swoje relacje bankowe w USA i Indiach – ponieważ prawie nikt tego nie przewidział.

„Pracuję w Dolinie Krzemowej od 23 lat i widziałem wzloty i upadki oraz spadki gospodarcze, ale zamknięcie tak dużego i wpływowego banku w ciągu dwóch dni, bez prekursora, bez oznak osłabienia, jest bezprecedensowe ”- powiedział Anil Advani, założyciel i partner zarządzający w Inventus law, globalnej firmie prawniczej zajmującej się technologiami, która również miała trochę pieniędzy w SVB. „Nikt, łącznie z [the] najwyższego kierownictwa SVB, miał jakiś pomysł. W rzeczywistości, niektórzy z moich przyjaciół powiedział mi [because] akcje spadły, chcieli kupić więcej akcji jeszcze w środę zeszłego tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj