Wellness na kółkach jest możliwy

0
64

Samochody mogą być bardzo niebezpieczne dla ich mieszkańców — każdego roku na całym świecie w wypadkach samochodowych ginie ponad 1 milion osób. Co roku kolejne 20 do 50 milionów ludzi zgłasza urazy związane z wypadkami niezakończonymi zgonem. To są ponure statystyki.

Ale jazda nie musi tak wyglądać. Podczas gdy wielu z nas ma nadzieję, że z biegiem czasu samojezdne samochody będą stopniowo zmniejszać liczbę wypadków, które mają miejsce każdego roku, producenci samochodów chcą zobaczyć postęp znacznie wcześniej. W rzeczywistości do 2023 r. problem bezpieczeństwa samochodów może zostać już w znacznym stopniu rozwiązany.

Producenci samochodów, w tym Mazda i Toyota, budują nową generację samochodów wyposażonych w szereg czujników — od czujników EKG montowanych na kierownicy po czujniki w uszach, które wykrywają, kiedy kierowca nie nadaje się do prowadzenia. Obejmuje to nagłą chorobę, taką jak zawał serca, napad padaczkowy lub nudności, a nawet jazdę pod wpływem alkoholu. Błąd ludzki jest przyczyną ponad 90 procent wszystkich wypadków samochodowych, a wprowadzenie do samochodów czujników multimodalnych (takich jak wspomniane czujniki optyczne i monitory fizjologiczne) będzie nadal zmniejszać ryzyko dla kierowców i innych osób na drodze.

Co najważniejsze, w 2023 roku ta nowa generacja samochodów nie tylko zapewni Ci bezpieczeństwo, ale także zdrowie podczas jazdy.

W 2023 r. nadal będziemy obserwować rosnące skrzyżowanie dobrego samopoczucia, mobilności i sztucznej inteligencji — w szczególności ewolucję multimodalnych czujników do śledzenia i pozytywnego wpływania na zdrowie i dobre samopoczucie kierowców (fizyczne, emocjonalne i psychiczne). Weźmy pod uwagę koncept Audi „Urbansphere”, który został zaprezentowany na początku tego roku. Pojazd będzie wyposażony w programy do wykrywania stresu, które obejmują technologie takie jak skanery twarzy i systemy monitorowania analizy głosu (z których wszystkie są zasilane przez sztuczną inteligencję), aby ocenić, jak kierowcy czują się w danym momencie za kierownicą. Te dane w czasie rzeczywistym są następnie wykorzystywane do oferowania kierowcom spersonalizowanych zaleceń relaksacyjnych, które mogą obejmować medytację z przewodnikiem.

Widzimy podobne zastosowania technologii u innych liderów motoryzacyjnych, takich jak Hyundai. Firmowa „inteligentna kabina” jest wyposażona w czujniki, które mogą rejestrować parametry życiowe kierowcy i dostosowywać stan samochodu na podstawie zebranych danych. Na przykład, jeśli CO2 poziomy wewnątrz samochodu są zarejestrowane jako zbyt wysokie lub niebezpieczne, samochód może opuścić szyby lub włączyć tryb cyrkulacji zewnętrznej dla układu klimatyzacji. Jest to ciągłe przyspieszenie programów opracowanych przez firmy, w tym Mercedesa, w których udogodnienia w samochodzie, takie jak Trener Energizing, sugerują odpowiednie interwencje zdrowotne w oparciu o monitorowany poziom stresu kierowcy.

Przy sprzedaży samochodów na całym świecie w tym roku na poziomie ponad 65 milionów pojazdów, istnieje wiele możliwości popartych danymi, które zapewniają nam zarówno bezpieczeństwo, jak i zdrowie na drodze.

Odpowiedzialni kierowcy starają się dbać o swoje pojazdy i słusznie. Regularna konserwacja, mycie i regulacja chronią zdrowie naszych inwestycji. Ale w 2023 roku nasze pojazdy również będą o nas dbać. Wraz z napływem pieniędzy do przemysłu motoryzacyjnego, rosnącymi technologiami multimodalnej sztucznej inteligencji i dbaniem o siebie na pierwszym miejscu, Twój samochód naprawdę stanie się miejscem dobrego samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj