Wiśniowe kwiaty w Waszyngtonie przyciągają tłumy – i pytania dotyczące klimatu

0
115

Ale Rosemartin powtórzył Alonzo, ostrzegając przed przypisaniem wcześniejszego rozkwitu bezpośrednio zmianom klimatycznym. „Nie powiedziałabym, że zmiany klimatu spowodowały wczesną wiosnę” – powiedziała. „Ale zmiany klimatu co roku ładują kości. Bardziej prawdopodobne jest, że teraz niż 30 lat temu będziemy mieli wczesną wiosnę”.

Jest to trend z pewną konsekwencją. W ciągu 16 z ostatnich 20 lat szczyt kwitnienia przypadał wcześniej niż historyczna średnia data 4 kwietnia. Średnia ta wzrosła o siedem dni od 1912 r., kiedy to pierwsze wiśnie, dar burmistrza Tokio, zostały posadzone w dzielnica. Od tego roku średnie temperatury wokół basenu pływowego wzrosły o około 2,5 stopnia.

„Nie jestem tym zaskoczony [peak bloom] przypada na koniec marca tego roku” – powiedział Rosemartin. „Wiele roślin jest w stanie uśpienia poniżej 30 lub 50 stopni Fahrenheita. Każdego dnia, gdy jest trochę cieplej, gromadzą ciepło”.

Dodała jednak, że związek fenologiczny jest skomplikowany. Łagodna zima nie zawsze skutkuje wcześniejszym kwitnieniem. „Jeśli nie dostaną zimowego chłodu, mogą się opóźnić” – powiedziała.

Zmieniające się wzorce pogodowe w dystrykcie nie pozostały niezauważone przez mieszkańców gromadzących się na zewnątrz, aby cieszyć się ciepłem i żywiołowością wiosny. Chris Yates, wieloletni mieszkaniec po czterdziestce, powiedział, że było to „dziwne w kontekście:„ Jest pierwszy weekend marca, a ja prawie nic nie mam na sobie, jeśli chodzi o zimową pogodę ”.

„W sensie globalnym wydaje się to złe, ale w tej chwili po prostu myślisz:„ Och, to ładne drzewa ”- dodał.

Przyczyna alarmu? To zależy

Według Littersta wcześniejsze wiosny nie są powodem do zmartwień o same drzewa. „Są odpornym gatunkiem – widzieli ekstremalne temperatury latem i ekstremalne mrozy zimą” – powiedział.

Jednak w przypadku wcześniejszego kwitnienia szanse na pojawienie się późnych przymrozków i uszkodzenie kwiatów stają się większe. „To ryzyko fałszywej wiosny” – powiedział Rosemartin. „Jeśli wcześnie jest ciepło, tak jak wcześniej, nadal może wystąpić normalny mróz lub wielka burza śnieżna, która przebije wszystkie kwiaty”.

Stało się to w marcu 2017 r., gdy drzewa znajdowały się u progu szczytu kwitnienia. Trzy kolejne noce z temperaturami poniżej 25 stopni Fahrenheita spowodowały utratę około połowy płatków drzew.

Taki atak mrozu nie tylko oznacza nagły koniec różowo-białego spektaklu dzielnicy, ale może również wpłynąć na lokalne dochody. Coroczny festiwal kwitnącej wiśni w Waszyngtonie, odbywający się w tym roku od 20 marca do 16 kwietnia, wygenerował w ostatnich latach ponad 100 milionów dolarów z działalności gospodarczej, twierdzą organizatorzy.

„Kiedy drzewa zakwitną, będą tu ludzie, niezależnie od tego, kiedy to się stanie” – powiedział Litterst z obsługi parku. Powiedział, że chociaż wczesny rozkwit raczej nie odstraszy odwiedzających, niedobór kwiatów może zniechęcać.

Wiśniowe drzewa również muszą stawić czoła rzeczywistości związanej z podnoszeniem się poziomu mórz. Poziom wody w basenie pływowym jest o około 4 stopy wyższy niż wtedy, gdy został zbudowany 80 lat temu, powiedział Litterst. „Musieliśmy usunąć kilkanaście wiśni, ponieważ ich korzenie po prostu nie wytrzymują ciągłego zalewania wodą”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj