Wraz z XPS 13 2-w-1 Dell dodaje tablet do swojej oferty

0
97

XPS nie ma konstrukcji w stylu podpórki Surface, która pozwala ustawić ekran pod dowolnym kątem. XPS 13 jest podtrzymywany przez folio, które zsuwa się z tyłu tabletu i blokuje za pomocą magnesów. Oznacza to, że jest ograniczony tylko do tych kątów, w których znajdują się magnesy. Najbardziej oczywisty jest pierwszy, kąt, pod jakim chcesz pisać przy biurku. Następnie musisz powoli zsunąć folio w dół, aż poczujesz, że zablokowało się na swoim miejscu. Istnieją trzy możliwe kąty (które i tak mogłem znaleźć), ale przełączanie się między nimi nie jest tak proste, jak w przypadku Surface.

Podobnie jak w przypadku każdej klawiatury w stylu folio, pisanie na kolanach jest niewygodne, ale możliwe. Większość tej recenzji pisałem z balansem na kolanach. To powiedziawszy, jeśli przede wszystkim chcesz pisać z tym na kolanach, mam dla ciebie urządzenie. To się nazywa laptop.

Pisanie na klawiaturze Dell folio przypomina pisanie na XPS 13 Plus. Naciśnięcie klawisza jest płytsze niż w zwykłym laptopie, ale wciąż wystarczająco głębokie, aby poczuć się, jakbyś coś nacisnął, a reakcja jest sprężysta w satysfakcjonujący sposób. Należy zauważyć, że ta klawiatura nie przechyla się jak Surface Pro.

Ważkie decyzje

Inną rzeczą do rozważenia jest to, że biorąc pod uwagę, że większość z nas chce klawiatury, sparowanie tabletu o wadze 1,6 funta z klawiaturą o wadze 1,26 funta daje urządzenie o wadze 2,8 funta. Laptop Dell XPS 13 waży 2,6 funta i ma ekran, który można ustawić pod dowolnym kątem. Głównym powodem, dla którego widzę, aby wybrać to na laptopie, są ci, którzy chcą przede wszystkim tabletu z systemem Windows.

Jeśli chodzi o wydajność, XPS 13 2 w 1 okazał się zaskakująco wydajny, biorąc pod uwagę jego ograniczenia termiczne. W rzeczywistości uzyskał lepszy wynik w teście Geekbench niż laptop XPS 13, który krótko testowałem w zeszłym roku. Teoretycznie są to te same chipy, a biorąc pod uwagę bezwentylatorową konstrukcję urządzenia 2 w 1, spodziewałbym się gorzej wydajność. A jednak w testach porównawczych wypadł nieco wyżej. Podczas rzeczywistego użytkowania nie miałem problemów ani nie napotkałem żadnych opóźnień. Większość czasu spędzam w systemie Windows, korzystając z podsystemu Windows dla systemu Linux (WSL), który notorycznie obciąża procesor.

Wystarczy powiedzieć, że wydajność modelu i5, który wykorzystuje procesor Intel U-Series 12. generacji, jest wystarczająco dobra w większości przypadków użycia, w których chciałbyś mieć takie urządzenie hybrydowe. Jeśli myślisz, że chcesz tego do edycji wideo, jesteś w błędzie. Ty nie. Nie jest to również dobra konfiguracja do gier. Ale do przeglądania sieci, pracy z dokumentami, a nawet edytowania bardzo dużych arkuszy kalkulacyjnych, XPS 13 był bardzo żwawy.

Jest wyposażony w zupełnie inny – i moim zdaniem o wiele ładniejszy – wyświetlacz niż jego brat w laptopie. Podobnie jak Surface Pro, wykorzystuje ekran o proporcjach 3:2 z ekranem o rozdzielczości 2880 x 1920 pikseli. Dzięki jasności 500 nitów świetnie sprawdza się na zewnątrz i jest bardzo ostry. Dell twierdzi również, że obsługuje DisplayHDR 400 i Dolby Vision, których nie znajdziesz w laptopie XPS 13. Jest również chroniony szkłem Gorilla Glass i jest ekranem dotykowym (działa również ze sprzedawanym osobno rysikiem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj