Wszystkie najlepsze nowe funkcje w MacOS Sonoma

0
108

Nowością w Safari jest także możliwość oddzielenia przeglądarki za pomocą profili, co oznacza, że ​​możesz utworzyć jeden profil do pracy, a drugi do życia osobistego. Podzieli twoją historię, rozszerzenia, pliki cookie, grupy kart i ulubione. Łatwo jest przełączać się tam iz powrotem.

Będziesz także mógł tworzyć aplikacje internetowe, które pozwolą Ci zamienić ulubione strony internetowe w podobne do aplikacji środowisko, które możesz umieścić w stacji dokującej. Zamiast otwierać okno przeglądarki, te aplikacje internetowe uruchamiają się i działają jak tradycyjna aplikacja MacOS po kliknięciu. Możesz otrzymywać od nich powiadomienia, a nawet segmentować je w narzędziach takich jak Stage Manager.

Ponadto Apple ułatwia udostępnianie haseł bliskim przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom za pomocą wspólnych kont. Gdy utworzysz grupę, wszyscy będą mogli dodawać i edytować hasła oraz udostępniać je za pośrednictwem pęku kluczy iCloud (z pełnym szyfrowaniem).

Więcej z wiadomościami

Wideo: Jabłko

Podobnie jak w przypadku iOS 17, Apple wprowadza kilka nowych aktualizacji do aplikacji Wiadomości. Opierając się na wbudowanych odpowiedziach wprowadzonych po raz pierwszy w systemie iOS 14, będziesz teraz mógł przesuwać palcem w prawo, aby szybko odpowiedzieć na określoną wiadomość, bez konieczności długiego naciskania jej za każdym razem. Dzięki funkcji Catch-Up możesz przejść do pierwszej nieprzeczytanej wiadomości w wiadomości grupowej — co jest bardzo przydatne w dni, w których czat grupowy jest bardziej aktywny niż zwykle.

Zobaczymy również ulepszenia wyszukiwania w Wiadomościach. Za każdym razem, gdy czegoś szukasz, wyniki są podzielone na kategorie, takie jak osoby, słowa kluczowe, zdjęcia i linki, aby ułatwić znalezienie. Dostępna jest również funkcja czyszczenia jednorazowych kodów dostępu, która automatycznie usuwa jednorazowe kody dostępu za pomocą autouzupełniania — co pomaga wyczyścić listę rozmów. Firma robi również duży nacisk na naklejki. Wszystkie naklejki, które utworzysz (w tym „Live Stickers” utworzone za pomocą Live Photos) w systemie iOS lub iPadOS, będą dostępne również na komputerze Mac.

Tryb gry

Wideo: Jabłko

Grasz na komputerze Mac z serii M? Z pewnością docenisz nową funkcję Trybu Gry dla tytułów o intensywnej grafice. Zapewnia, że ​​komputer Mac nadaje wysoki priorytet procesorowi i karcie graficznej podczas grania w grę, zapewniając płynniejsze wrażenia i stałą liczbę klatek na sekundę. Zmniejszy to również opóźnienie dźwięku podczas korzystania ze słuchawek AirPods i zmniejszy opóźnienie wejścia w przypadku obsługiwanych kontrolerów PlayStation i Xbox.

Funkcje bezpieczeństwa komunikacji

Foto: Jabłko

Aby zapobiec nieoczekiwanemu wyświetlaniu poufnych obrazów w Wiadomościach, wiadomościach AirDrop, FaceTime i aplikacjach innych firm, użytkownicy będą mieli teraz opcję włączenia ostrzeżenia o treści wrażliwej. W ten sposób zdjęcia i filmy zawierające nagość zostaną zamazane, z opcją wyboru, czy chcesz je zobaczyć i możliwością zablokowania kontaktu. Rozszerzając funkcje bezpieczeństwa komunikacji dla dzieci w systemie iOS 15, rodzice i opiekunowie będą mogli zamazywać wrażliwe filmy (oprócz zdjęć), które wysyłają lub otrzymują również ich dzieci. Ta funkcja będzie również działać z aplikacją Zdjęcia po otwarciu w Wiadomościach.

Nowe wygaszacze ekranu

Wideo: Jabłko

Jeśli podoba Ci się fabrycznie załadowane wygaszacze ekranu, które są dostarczane z komputerem Mac, z przyjemnością usłyszysz, że nadchodzą nowe opcje — filmy w zwolnionym tempie z miejsc z całego świata, w tym z Arizony, Kalifornii i Hongkongu. Monit logowania również został przeniesiony na dół ekranu, więc nie będzie już przeszkadzał w wyświetlaniu obrazu.

Ulepszone wrażenia podczas pisania

Dzięki uprzejmości Apple

Nie jest tajemnicą, że autokorekta Apple nie jest najdokładniejsza. I niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone’a, iPada czy Maca, może to być bardzo frustrująca funkcja. Korzystając z „ulepszonych modeli językowych na urządzeniu”, Autokorekta dokładniej naprawi literówki. Zobaczysz również, że słowa poprawione przez autokorektę będą tymczasowo podkreślone, co ułatwi śledzenie zmian w trakcie pisania. Dzięki nowej wbudowanej funkcji przewidywania tekstu zobaczysz także podpowiedzi dotyczące pojedynczych i wielu wyrazów na podstawie tego, co wpisujesz, co pomoże Ci szybciej zakończyć wiadomość.

Funkcje ułatwień dostępu

Foto: Jabłko

MacOS Sonoma będzie zawierał szeroką gamę nowych funkcji ułatwień dostępu dla wzroku, funkcji poznawczych i dostępności mowy. Lista możliwości obejmuje sugestie fonetyczne, które pojawiają się podczas dyktowania i edytowania tekstu za pomocą funkcji Sterowanie głosowe, animowane obrazy (takie jak GIF-y), które można zatrzymać w Safari lub Wiadomościach, Live Speech, w której użytkownicy mogą pisać wiadomości, które mają być wypowiadane na głos podczas FaceTime i rozmów telefonicznych , możliwość dostosowania rozmiaru tekstu w aplikacjach Mac oraz możliwość podłączenia aparatów słuchowych Made for iPhone do komputera Mac.

Uaktualnienia do aplikacji Notes

Jeśli masz trudności ze śledzeniem wszystkich swoich notatek, z ulgą dowiesz się, że Apple dodaje opcję łączenia ich ze sobą. Nie będziesz już musiał irytująco przewijać aplikacji, aby znaleźć to, czego szukasz. Będziesz mieć również dostęp do nowych stylów tekstu, w tym cytat blokowy (który kompensuje część tekstu paskiem cudzysłowu) i tekst monostylowy (z wstawką i widocznym tłem). Aby uzyskać więcej układów i narzędzi do formatowania, możesz także otworzyć określoną notatkę w aplikacji Pages.

Dodatkowe funkcje:

  • pliki PDF: Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, będziesz mógł wypełniać pliki PDF w Podglądzie za pomocą ulepszonego autouzupełniania. Zidentyfikuje pola do wypełnienia, takie jak imię i nazwisko, adres, adres e-mail itp., i automatycznie wprowadzi informacje za Ciebie. A w aplikacji Notes pliki PDF będą wyświetlane w pełnej szerokości, aby ułatwić przeglądanie.
  • przypomnienia: Układanie listy zakupów? Przypomnienia automatycznie posortują dodane elementy na podstawie kategorii. Zapamięta Twoje preferencje za każdym razem, gdy zmienisz sposób grupowania elementów. Dostępny jest również nowy widok kolumnowy, który organizuje sekcje w kolumny na ekranie.
  • Znajdź mój: Możesz dodać maksymalnie pięć innych osób do akcesoriów sieciowych Find My lub AirTags. Dodani będą mogli śledzić przedmiot na mapie lub odtwarzać dźwięk, aby pomóc określić lokalizację przedmiotu.
  • Siri: Czasy „Hej Siri” minęły. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć „Siri”, aby uruchomić asystenta głosowego. Ta funkcja będzie dostępna tylko dla komputerów Mac z chipem serii M.
  • Zdjęcia: Oprócz rozpoznawania ludzi, aplikacja Photo będzie (wreszcie) mogła automatycznie rozpoznawać koty i psy.
  • Muzyka: Korzystając z Apple Music, możesz zaprosić znajomych do dołączenia do listy odtwarzania, dając im możliwość dodawania, usuwania lub zmiany kolejności utworów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj