Wszystko, co Google ogłosiło na I/O 2023

0
88

Otwierająca myśl przewodnia adres dzisiejszej konferencji programistów Google I/O był wypełniony zapowiedziami nowych urządzeń i funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które pojawią się w znanych narzędziach programowych. Firma mocno oparła się na obliczeniach generatywnych, głośno określając się jako wieloletni lider w technologii sztucznej inteligencji. Z radością stawia również sztuczną inteligencję na czele niemal każdej obsługiwanej usługi i urządzenia, w tym nowych telefonów i tabletów Pixel, które zaprezentowała dzisiaj.

Oto wszystkie ogłoszenia Google z I/O 2023.

Zdjęcie: Julian Chokkattu

Nadchodzi Pixel Fold

Szef sprzętu Google, Rick Osterloh, ogłasza Pixel Fold na scenie.

Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images

Pierwszy składany telefon Google, Pixel Fold, jest już dostępny i kosztuje zaskakująco 1799 USD. Jest cieńszy niż Samsung Galaxy Z Fold4 i ma szeroki, pełny ekran przedni, który oferuje prawie normalne wrażenia ze smartfona. Otwórz go, a otrzymasz 7,6-calowy ekran OLED do oglądania filmów, wielozadaniowości lub czytania. Mamy praktyczny raport, w którym możesz przeczytać więcej o Fold. Zamówienia w przedsprzedaży są już dostępne – jeśli ugryziesz, Google wrzuci darmowy Pixel Watch – ale zostanie wysłany w czerwcu.

Jest też tablet Pixel

Do tabletu Pixel dołączono stację dokującą z głośnikiem, do której mocuje się magnetycznie.

Zdjęcie: Google

Zapowiedziany na zeszłorocznym Google I/O tablet Pixel wreszcie stał się rzeczywistością. Cóż, prawie — zamówienia przedpremierowe są dostępne już dziś (tylko w 11 krajach), a sprzedaż rozpocznie się 20 czerwca, więc musisz jeszcze trochę poczekać. Ten tablet za 499 USD tak naprawdę nie jest oznaczał być tabletem, który zabierasz ze sobą w podróż. Raczej opiera się na magnetycznej stacji dokującej (w zestawie), gdy jej nie używasz, a stacja dokująca bezprzewodowo ładuje tabliczkę i podwaja się jako głośnik (jakość dźwięku jest rzekomo równa Nest Hub). Gdy jest w stacji dokującej, działa jak tradycyjny inteligentny głośnik Google z opcjami sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi, a nawet ma podobny układ mikrofonów do odbierania poleceń „Hej Google”. Chromecast jest wbudowany, więc możesz przesyłać na niego treści z telefonu lub laptopa.

Kiedy chcesz go użyć, po prostu wyjmij go ze stacji dokującej i jest to normalny tablet z Androidem – z wyjątkiem trochę lepszego, ponieważ Google poczynił pewne postępy w ulepszaniu tabletu z Androidem, z ponad 50 aplikacjami Google zoptymalizowanymi pod kątem większego ekranu . Jest zasilany przez chipset Tensor G2 i ma wiele takich samych funkcji oprogramowania, jak inne urządzenia Pixel. Niestety, nie ma innych akcesoriów – ani rysika, ani klawiatury. Ty Móc wyjmij go i używaj z akcesoriami Bluetooth, ale jasne jest, że Google naprawdę wyobraża sobie to jako urządzenie domowe.

Również niedrogi Pixel 7A

Każdego roku Google ogłasza wersję flagowego Pixela z serii A, która pojawiła się wcześniej. Tegoroczny Pixel 7A jest nieco droższy (499 USD) niż zeszłoroczny model, ale dostajesz kilka dodatkowych korzyści z wyższej półki, takich jak częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz i obsługa ładowania bezprzewodowego. Zupełnie nowe są również aparaty, z 64-megapikselowym czujnikiem na czele. Możesz przeczytać więcej na ten temat w naszej recenzji (8/10, WIRED poleca). Możesz też zamówić go już teraz – Google rzuca bezpłatną skrzynkę i 100 USD na inne akcesorium (takie jak Pixel Buds A-Series), jeśli kupisz je dzisiaj.

Odpowiedzi w stylu Chatbota pojawiają się w wyszukiwarce

Wideo: Google

Użytkownicy Google w USA będą mogli uzyskać dostęp do eksperymentalnej wersji wyszukiwarki internetowej firmy, która zawiera generowanie tekstu w stylu ChatGPT. W przypadku niektórych zapytań tekst wygenerowany przez sztuczną inteligencję pojawi się nad zwykłymi linkami i reklamami, podsumowując informacje pobrane z całej sieci. Na pytanie o koronację nowego króla Wielkiej Brytanii można odpowiedzieć kilkoma paragrafami podsumowującymi to wydarzenie. W przypadku zapytania o e-rowery algorytmy Google mogą wyświetlać wypunktowane recenzje produktów publikowane przez różne strony internetowe. WIRED jest oczywiście jedną z tych stron internetowych, które publikują wiele recenzji produktów, więc będziemy obserwować, jak ta funkcja zmienia sposób, w jaki czytelnicy spotykają się z naszymi poradami dotyczącymi zakupów.

Android otrzymuje wzmocnienie AI

Aktualizacje Google dla Androida – zwykle w przeszłości skupiające się na wydarzeniach I/O – pojawiły się po około 80 minutach wydarzenia. Jak można się domyślić, Google umieszcza jeszcze więcej funkcji AI w swoim mobilnym systemie operacyjnym. Przedstawił pewne ulepszenia ochrony prywatności, ale skupił się głównie na ustawieniach kosmetycznych. Wielkie ustawienie, którym kierownictwo Google wydawało się podekscytowane, dotyczyło tapet AI, które pozwalają zmieniać style artystyczne zdjęć i tworzyć interaktywne, ruchome tła ze zdjęć i emotikonów.

Google przenosi również funkcje generatywne swojego chatbota Bard bezpośrednio do wiadomości na Androida, z ustawieniami, które pozwalają zadawać pytania bezpośrednio w oknie czatu i dostosowywać składnię wiadomości, aby dostosować się do różnych tonów.

Generatywne narzędzia do tworzenia sztucznej inteligencji w Workspace

Google wprowadza sztuczną inteligencję do swoich aplikacji Workspace, takich jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google. Duet AI for Workspace, jak to się nazywa, może wykorzystywać generatywną sztuczną inteligencję Google do tworzenia opisów stanowisk, pisania kreatywnych historii lub automatycznego generowania arkuszy kalkulacyjnych do śledzenia informacji. Może również tworzyć całe prezentacje, sugerując tekst do slajdów lub natychmiast generując niestandardowe elementy wizualne, takie jak zdjęcia. Wygląda na to, że Google jest odpowiedzią na 365 Copilot firmy Microsoft, który wykorzystuje niektóre narzędzia generatywne firmy do dodawania produktywnych i kreatywnych ulepszeń do oprogramowania Microsoft Office. Oparte na sztucznej inteligencji aktualizacje Google do bezpłatnego pakietu oprogramowania internetowego będą wkrótce dostępne dla konsumentów, mówi firma.

Oto magiczny edytor

Aktualizacja funkcji Google do edycji zdjęć Magic Eraser pojawi się jeszcze w tym roku. Narzędzie będzie się teraz nazywać Magic Editor, a Google twierdzi, że jest to w zasadzie szybka mobilna wersja Photoshopa. Użytkownicy mogą zmienić prawie każdy element zdjęcia, w tym dostosować oświetlenie, usunąć niechciane elementy pierwszego planu, takie jak paski plecaka, a nawet przenieść obiekt zdjęcia w inne części kadru.

Google przedstawia tę usługę jako sposób na ulepszanie zdjęć, ale istnieje potencjał, aby w ogóle dokonać dowolnej edycji zdjęcia. Nietrudno sobie wyobrazić, jak to szalenie wypadnie z torów, ponieważ każde zdjęcie można łatwo dostosować, aby poruszać ludźmi, zmieniać położenie ramion, aby wyglądało na to, że osoba dotykała czegoś, czego nie dotykała, a nawet dodawać elementy do kadru, które nie były tam w prawdziwym życiu. Google nie powiedział, czy zmanipulowane zdjęcia zostaną oznaczone jako takie, chociaż wspomniał, że będą to obrazy ze znakiem wodnym, które zostały w całości wygenerowane przez komputery.

Materia i inteligentny dom

Zawsze wydaje się, że jesteśmy na szpic prawdziwego i pomocnego — a nie irytującego — inteligentnego domu. Ale co trzeba zrobić, aby przechylić te oczekiwania ponad krawędź w rzeczywistość? Google zakłada, że ​​małe, stopniowe ulepszenia będą powoli kusić Cię do włączenia większej liczby podłączonych urządzeń do Twojego domu, takich jak pokryty tkaniną tablet Pixel, który działa jako przenośny hub Nest z dostępem do nowo przeprojektowanej aplikacji Google Home za jednym dotknięciem. Inne ułatwienia obejmują łatwiejszy dostęp do Google Home ze smartwatcha Wear OS oraz nowy panel sterowania dla Twojego domu, który działa na tabletach z Androidem. Google jest nawet—łyk— tworzenie narzędzi zapewniających wsparcie Matter dla użytkowników iOS.

Google nie spędził dużo czasu reklamując stosunkowo nowy standard inteligentnego domu Matter podczas przemówienia I / O. Poinformował nas jednak w briefingach, że już za kilka tygodni będzie można sterować urządzeniami Matter w aplikacji Google Home z urządzeń z systemem iOS. Każdy członek rodziny może uzyskać dostęp do panelu lub przełączać profile. Jak mówią, jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich… w umieszczaniu naklejki Matter na każdym sprzęcie AGD.

Android Auto

W nieco żmudnej odpowiedzi na zaskakujące plany Apple dotyczące CarPlay 2 ogłoszone w czerwcu ubiegłego roku, zespół Google Android Auto Wreszcie ma wiadomości do przekazania. Nie pojawił się podczas przemówienia I/O, ale pojawił się podczas odpraw przed koncertem.

Biorąc pod uwagę fakt, że ludzie siedzą w swoich pojazdach i nie mają nic do roboty na stacjach ładowania, Android Auto będzie teraz obsługiwał wideo, gry i przeglądanie w samochodach. Najwyraźniej YouTube będzie dostępny w Polestars, które już działają na systemie operacyjnym Google, w nadchodzących tygodniach. Wymienione gry to m.in Wyścigi buggy na plaży 2 (czy będzie można grać za pomocą kierownicy?), oraz Pasjans FRVR (ziewać). Wersja Apple’a, zamiast współpracować z istniejącym oprogramowaniem samochodowym, rzekomo całkowicie go zastąpi – więc ta aktualizacja Androida Auto wydaje się “lekka” w porównaniu. Mimo to firmy samochodowe prawdopodobnie będą bardziej zadowolone z mniej agresywnego podejścia Google. Android Auto współpracuje również z Cisco, Microsoft i Zoom, aby umożliwić połączenia konferencyjne, dzięki czemu możesz dołączać do spotkań przez dźwięk bezpośrednio z wyświetlacza samochodu. Gry, przeglądanie sieci i połączenia konferencyjne… to nie jest najnowocześniejsza technologia. Warto również zauważyć, że jeśli siedzisz i ładujesz swój EV, i tak możesz to wszystko zrobić z telefonu. Ale wszelkie ulepszenia Androida Auto są mile widziane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj