Wyze sprawia, że ​​Wi-Fi jest nieco tańsze dzięki routerom siatkowym

0
88

Misja Wyze do Demokratyzowanie inteligentnego domu rozpoczęło się od szeregu oszałamiająco tanich urządzeń, które dorównywały droższym rywalom pod względem funkcji. Jego wewnętrzne i zewnętrzne kamery bezpieczeństwa oraz dzwonek wideo zdobyły nasze rekomendacje, ale po raz pierwszy Wyze wypuścił router Wi-Fi typu mesh.

Występuje w dwóch wersjach: Wyze Mesh Router to dwuzakresowy system Wi-Fi 6 mesh (174 USD za 2 sztuki), a Wyze Mesh Router Pro przechodzi do trójzakresowego Wi-Fi 6E (274 USD za 2 sztuki).

Po spędzeniu kilku tygodni z obydwoma systemami jestem zadowolony z wydajności, jaką oferują za tę cenę. Ale Wyze jest raczkującym producentem routerów i są chwile, kiedy to widać. Wysokie prędkości i solidny zasięg należy porównać z oprogramowaniem bez kości i okazjonalnymi wahaniami. I chociaż oba systemy Wyze są stosunkowo niedrogie, marka nie podcina konkurencji tak bezwzględnie, jak ma to miejsce w przypadku kamer bezpieczeństwa.

Klon jakości

Wyze Mesh Router i Router Pro łatwo wtapiają się w otoczenie. Oba są zaokrąglonymi kwadratami ze ściętymi wierzchołkami i pojedynczą diodą LED pokazującą stan, oba są wykonane z matowego czarnego lub białego plastiku i mają dwa porty Ethernet. Jednostki Pro są nieco większe. Podczas gdy kamery Wyze mają pewną osobowość, jego routery są proste i przypominają mi systemy Eero. Byłem jednak rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że nie można mieszać i dopasowywać routerów Wyze w taki sposób, jak w przypadku Eero.

Standardowy router Wyze Mesh zapewnia zasięg 1500 stóp kwadratowych dla co najmniej 50 urządzeń i jest wyposażony w dwa porty Ethernet 1 Gb/s. Każda jednostka Pro obejmuje do 2000 stóp kwadratowych, może podłączyć ponad 75 urządzeń i ma dwa porty Ethernet 2,5 Gb/s. Dwuzakresowy router Wyze Mesh Router oferuje połączenia w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz, podczas gdy trójzakresowy router Mesh Router Pro dodaje pasmo 6 GHz (to odpowiada za większy rozmiar, ponieważ ma więcej anten w środku). Nasz przewodnik po Wi-Fi 6E wyjaśnia ten temat bardziej szczegółowo, ale pasmo 6 GHz jest zasadniczo szybsze i wydajniejsze niż bardziej znane pasma 2,4 i 5 GHz, a jednocześnie obejmuje krótszy zasięg.

Konfiguracja jest prosta i odbywa się za pomocą istniejącej aplikacji Wyze. Dla większości ludzi powinno to zająć tylko około 15 minut. Routery Wyze powinny być stosunkowo blisko (pomyśl o nich jako o kręgosłupie Wi-Fi dla gospodarstwa domowego). Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku systemu Pro, w którym idealnie potrzebujesz linii wzroku, aby użyć pasma 6 GHz jako połączenia typu backhaul. Miałem pewne problemy z łącznością ze standardowym routerem Wyze, dopóki go nie przeniosłem, co podkreśla znaczenie umiejscowienia. Ponieważ nie możesz zobaczyć ani wyregulować anten, warto poeksperymentować, aby znaleźć najlepsze miejsca. Zachowaj ostrożność, ponieważ te routery nagrzewają się i wymagają czystej, płaskiej powierzchni, aby odprowadzać ciepło z kratki na spodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj