Wyzwanie TikTok „kradzież samochodu” kosztuje Hyundaia 200 milionów dolarów

0
69

Ale poczekaj, jest więcej. Co tydzień podsumowujemy historie związane z bezpieczeństwem, których sami dogłębnie nie omawialiśmy. Kliknij na nagłówki, aby przeczytać pełne artykuły. I bądź tam bezpieczny.

Większość wyzwań TikTok, o których słyszysz, jest fałszywa. Ten jednak jest śmiertelnie poważny. Producent samochodów Huyandai zgodził się w tym tygodniu zapłacić około 200 milionów dolarów klientom, których pojazdy zostały skradzione w wyniku wirusowego wyzwania TikTok, które ujawniło poważną lukę w zabezpieczeniach niektórych pojazdów Hyundai i Kia.

Wyzwanie rozpoczęło się po tym, jak użytkownik „Kia Boys” opublikował film na TikTok, pokazujący, że możliwe jest podłączenie wrażliwych pojazdów za pomocą kabla USB. Według Engadget z wyzwaniem powiązano co najmniej 14 wypadków i osiem ofiar śmiertelnych. Hyundai zapłaci poszkodowanym klientom do 6125 USD za skradzione pojazdy i do 3375 USD na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez tych, którzy wykorzystali usterkę. Firma oferuje również „aktualizację antykradzieżową” dostępną dla pojazdów, których dotyczy problem. Sprawdź, czy Twój pojazd nie został tutaj uderzony.

Amerykański Sąd Nadzoru Wywiadu Zagranicznego wczoraj odpieczętował opinię z kwietnia 2022 r., która ujawnia szerzące się nadużycia FBI w tak zwanej bazie danych Sekcji 702, ogromnej bazie zapisów komunikacji elektronicznej wykorzystywanej przez biuro i Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Sąd stwierdził, że FBI niewłaściwie przeszukiwało bazę danych utworzoną na podstawie sekcji 702 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego ponad 287 000 razy w 2020 i 2021 r. Cele przeszukań FBI obejmują demonstrantów z 6 stycznia, osoby aresztowane podczas protestu przeciwko morderstwu George’a przez policję Floyd w Minneapolis i około 19 000 amerykańskich darczyńców politycznych na rzecz niezidentyfikowanej kampanii w Kongresie USA.

Sekcja 702 upoważnia rząd Stanów Zjednoczonych do zbierania komunikatów o celach za granicą. Komunikacja Amerykanów może zostać wciągnięta do bazy danych, gdy komunikują się z kimś spoza USA. Audyt przeprowadzony przez Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego pod koniec zeszłego roku wykazał kilka podobnych przypadków niewłaściwego wykorzystania przez FBI bazy danych Sekcja 702 do wyszukiwania obywateli amerykańskich, w tym amerykańskiego kongresmena Darina LaHooda. Zarówno po audycie ODNI, jak i opublikowaniu w tym tygodniu opinii sądu, FBI twierdzi, że nadużycie było wynikiem „nieporozumienia” i zapewnia, że ​​rozwiązało problem. Niezależnie od tego, sekcja 702 wygaśnie pod koniec roku bez ponownej autoryzacji Kongresu, co może zagrozić powtarzającemu się i powszechnemu nadużyciu FBI.

Departament Sprawiedliwości USA ogłosił we wtorek zarzuty wobec byłego inżyniera Apple’a, oskarżonego o kradzież kodu źródłowego firmy związanego z technologią samojezdnych samochodów. Weibao Wang rzekomo ukradł „wrażliwe” dokumenty w ostatnich dniach swojego zatrudnienia w Apple w kwietniu 2018 r. Wang odszedł z Apple pięć miesięcy po podpisaniu umowy o pracę dla amerykańskiej spółki zależnej firmy z siedzibą w Chinach, zgodnie z Departament sprawiedliwości. Departament Sprawiedliwości poinformował, że po tym, jak amerykańskie organy ścigania przeszukały jego dom w Mountain View w Kalifornii w czerwcu 2018 r., 35-letni Wang uciekł do Chin. Jeśli zostanie skazany, Wangowi grozi do 10 lat więzienia plus grzywny.

Każdy wie, ile danych można o Tobie zebrać za każdym razem, gdy jesteś online. Ale większym zmartwieniem może być to, co ktoś może o tobie zebrać w dowolnym miejscu i czasie. To ostrzeżenie w nowym artykule badawczym, w którym stwierdzono, że możliwe jest zebranie „środowiskowego DNA” – śladów materiału genetycznego unoszącego się w powietrzu lub płynach, zwanego także eDNA – które można powiązać z danymi medycznymi lub przodkami danej osoby. Eksperci prawni, którzy rozmawiali z The New York Times ostrzegają, że jeśli policja lub inne organy rządowe zaczną gromadzić eDNA, jak to robią naukowcy badający zwierzęta od dekady, może to doprowadzić do powszechnych naruszeń prywatności i swobód obywatelskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj