Xiaomi Poco F5 i F5 Pro pozostają w tyle za paczką

0
104

Mój F5 Pro został wykończony w matowej bieli, ale jest też w kolorze czarnym. F5 ma marmurkowy efekt w kolorze białym i opcjonalnie dodaje niebieski. Mój czarny model ma efekt niemal włókna węglowego z ukośnymi liniami, ale to wszystko konserwatywnie wyglądające telefony. W końcu Gorilla Glass 5 się starzeje. Prawdopodobnie powinieneś użyć dołączonej przezroczystej obudowy, zwłaszcza że telefony mają tylko stopień ochrony IP53. Deszcz jest w porządku, ale zanurzenie prawdopodobnie je zabije.

Zrób moje zdjęcie

Trzyobiektywowe aparaty w F5 i F5 Pro są identyczne i składają się z 64-megapikselowego obiektywu głównego, 8-megapikselowego obiektywu ultraszerokokątnego i 2-megapikselowego obiektywu makro. Dostajesz także 16-megapikselowy aparat do selfie w każdym telefonie i chociaż możesz zagłębić się w ustawienia, aby zrobić pełne 64-megapikselowe ujęcie, nie radzę tego. Podobnie w przypadku ekstremalnych zbliżeń możesz zagłębić się w menu, aby znaleźć opcję makro, ale możesz spodziewać się żałośnie gorszych ujęć.

Aparat nie ma problemu z robieniem zdjęć, które można udostępniać w dobrym oświetleniu, a aparat do selfie jest w porządku. Tryb portretowy na głównym obiektywie i obiektywie do selfie zmaga się z krawędziami i zabłąkanymi włosami, ale zapewnia przyzwoity efekt bokeh. Główny aparat ma tryb nocny, który wykonuje zadowalającą pracę, ale nieuchronnie hałas skrada się w ciemności. Nie może pasować do czegoś takiego jak Google Pixel.

Jedyną różnicą w specyfikacji jest to, że Pro może nagrywać wideo w 8K, podczas gdy F5 jest ograniczony do 4K. Film 8K, który nagrałem w celu przetestowania, był jednak bardzo nierówny. Z drugiej strony nagrywanie 4K przy 30 fps było imponująco płynne, a oba telefony mają optyczną stabilizację obrazu (OIS), więc nie musisz się martwić o drżące ręce.

Dzięki uprzejmości Simona Hilla

Zbędne oprogramowanie

Xiaomi pakuje w swoją wersję standardowych aplikacji, w tym przeglądarkę, galerię, wideo, aplikację zabezpieczającą i kilka innych. Zawiera również dziwny asortyment aplikacji i gier innych firm na telefony Poco. nie jestem fanem. Kto chce Facebooka lub Blokuj strażnika puzzli preinstalowany? Polityka prywatności, którą musisz zaakceptować, aby korzystać z aplikacji Xiaomi, jest odrażająca, ale poza kwestiami związanymi z gromadzeniem danych, aplikacje są gorsze od wersji Google. Dobrą wiadomością jest to, że możesz odinstalować lub zignorować większość programów typu bloatware.

Niestety pozbycie się MIUI nie jest takie proste. Aktualizacja ze starszego telefonu lub innego modelu Xiaomi może nie być wielkim problemem, ale pochodzący z Pixela interfejs użytkownika Xiaomi jest strasznie zajęty. Istnieją pewne dziwne różnice, które sprawiają, że błędy nawigacji są zbyt częste. Konieczność przesuwania palcem w dół po lewej stronie w celu uzyskania powiadomień i po prawej w celu uzyskania szybkich ustawień jest denerwująca. Te dziwactwa zwiększają tarcie, a ponieważ Twój telefon jest prawdopodobnie najczęściej używanym urządzeniem, frustracja się kumuluje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj