Zaspokój swoje pragnienie winylu w tych słodkich sklepach z płytami

0
83

Pomaga to, że lokalne sklepy z płytami są jednymi z najfajniejszych miejsc na świecie do przeglądania. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, mogą istnieć różne lokalne opcje, które specjalizują się w różnych stylach muzycznych lub estetyce. Upewnij się, że sprawdzić zapis aby upewnić się, że tak jest płaska i bez rys— chyba że kupujesz z kosza z okazjami.

Niezależne sklepy z płytami to także świetny sposób na kupowanie nowych wydawnictw, ponieważ często dają one większe rabaty mniejszym artystom niż większe sklepy, zwłaszcza jeśli kupujesz muzykę od kogoś lokalnego, kto może podrzucić płyty w przesyłce.

Dyskoteki

Dzięki uprzejmości Discogs

Discogs to połączenie osobistego katalogu własnej kolekcji płyt i rynku, na którym można kupować trudne do znalezienia płyty od innych. Ceny bardzo rzadkich płyt winylowych mogą być często wysokie, ale jest to dobre miejsce do przeglądania, aby zorientować się w względnych cenach wydawnictw, których szukasz.

Z ponad 600 000 współtwórców od momentu powstania w 2000 roku, Discogs jest z pewnością najpopularniejszym miejscem w Internecie dla kolekcjonerów winyli, aby prezentować swoje katalogi (i sprzedawać cenne przedmioty) innym. Baza danych na stronie zawiera ponad 15 milionów wydawnictw, obejmujących 8 milionów artystów i 1,7 miliona wytwórni (!). Nie trzeba dodawać, że jeśli nie możesz tego znaleźć tutaj, jest to cholernie rzadkie. Discogs sprzedaje również płyty CD, kasety i inne nośniki muzyczne (choć sprzedaje głównie płyty winylowe).

Experience Vinyl to klub płytowy bez kłopotów z miesięcznym członkostwem. Firma co miesiąc wydaje ciekawe i rzadkie wydania, ale nie masz obowiązku ich kupować. Należą do nich limitowana edycja 500 płyt Eliotta Smitha Z Piwnicy na Wzgórzuniebieskie tłoczenie albumu Leona Russella zatytułowanego LP oraz czerwone winylowe tłoczenie albumu Sly & the Family Stone Świeży. Ceny wahają się od 25 dolarów do setek, w zależności od tego, co kupujesz.

Szukasz fajnych i niejasnych płyt? Sprawdź Dusty Groove, sklep z siedzibą w Chicago, który jako jeden z pierwszych sprzedawał winyle online, sprzedając swoje pierwsze płyty w kwietniu 1996 roku. Dusty Groove przypomina lokalny sklep z płytami w Internecie, ponieważ zasadniczo tym właśnie jest. Każdego dnia na stronie głównej dodawane są tony płyt wraz z jednymi z najlepszych opisów, jakie kiedykolwiek można przeczytać na stronie zakupowej, dzięki czemu od razu widać, że jest to sklep dla miłośników muzyki przez miłośnicy muzyki.

Wygląda na to, że EIL nie był aktualizowany od początku 2000 roku, ale rynek rzadkich płyt winylowych jest nadal jedynym miejscem, w którym można znaleźć ekskluzywne wydania. Dysponując 250 000 różnych płyt, brytyjski outlet jest doskonałym miejscem do znalezienia rzadkiej europejskiej muzyki, która być może nigdy nie dotarła do Stanów Zjednoczonych. „Tak, wiemy, że projekt naszej strony internetowej wydaje się niektórym nieco przestarzały, ale inni uważają, że jej fajny wygląd retro pasuje do sprzedawanych przez nas płyt, a my koncentrujemy się na kupowaniu i sprzedawaniu płyt w idealnym stanie, a nie na projektowaniu” – czytamy stronie EIL.

Najpopularniejszy na świecie serwis aukcyjny online to przyzwoite miejsce do znajdowania rzadkich rekordów, choć musisz być precyzyjny w swoich poszukiwaniach. Upewnij się, że dostałeś zdjęcia stanu płyty przed zakupem. Wolę kupować w rzeczywistych sklepach lub od prywatnych sprzedawców na Discogs, ale czasami eBay jest jedynym (lub najtańszym) miejscem, gdzie można coś znaleźć.

Potajemny sklep

Dzięki uprzejmości Secretly Store

The Secretly Group składa się ze słynnych niezależnych wytwórni Secretly Canadian, Jagjaguwar i Dead Oceans, co zasadniczo oznacza, że ​​jeśli lubisz nowoczesny zespół indie, jest dobry strzał, że są w wytwórni. Miesięczny klub płytowy firmy kosztuje 240 dolarów rocznie (można go podzielić na tańsze sześcio- i trzymiesięczne raty) i zapewnia dostęp do limitowanych edycji nowych wydawnictw swoich artystów. Angela Olsena Wielki czas to wydanie z czerwca 2022 r., w oszałamiającym różowo-niebieskim winylu.

To jest strona internetowa największego niezależnego sklepu z płytami na świecie, California’s Amoeba Music. To świetne miejsce, aby znaleźć mainstreamowe rzeczy, których nie można kupić bezpośrednio od artysty, i pozwala robić zakupy w sposób, który daje cięcie niezależnemu sklepowi z płytami. Mają też całkiem fajny kanał na YouTube.

Jeśli szukasz zachodniej muzyki klasycznej na winylu, Presto Music to świetne miejsce do rozpoczęcia. Witryna zawiera setki opcji obejmujących wiele epok i stylów, od występów solowych po pełne orkiestry, opery i ścieżki dźwiękowe.

Ci, którzy szukają współczesnych niejasności i muzyki artystycznej, docenią ten mały cyfrowy sprzedawca, który udostępnia limitowane edycje wydawnictw wyselekcjonowanych muzyków z całego świata. Zawsze otrzymujesz darmowe pliki MP3 ze swoimi płytami. To miłe miejsce, w którym można usłyszeć wszystko, od jazzu po elektroniczną i instrumentalną muzykę ludową, czyli typ witryny, którą lubi Thom Yorke z Radiohead.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj