Zestaw słuchawkowy VR firmy Apple jest prawdopodobnie opóźniony

0
78

jest 1 kwietnia, co oznacza, że ​​nie brakuje prawie niewiarygodnych wiadomości. Oto kilka ostatnich wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce. Przysięgam, bez żartów.

Apple Play później

Po pierwsze, Apple ogłosiło, że kolejne wydarzenie WWDC zaplanowano na 5 czerwca. Coroczna konferencja programistów to miejsce spotkań nerdowskich technologów, ale także miejsce na niektóre z największych zapowiedzi Apple w roku. Chociaż nigdy nie ma gwarancji, co dokładnie ogłosi Apple, istnieje zdrowy młyn plotek, który daje całkiem niezłe wyobrażenie o tym, co ma nadejść. Jeśli to WWDC jest podobne do ostatnich kilkunastu, spodziewaj się usłyszeć przede wszystkim o nowych aktualizacjach oprogramowania dla urządzeń mobilnych i stacjonarnych Apple.

Apple czasami ogłasza urządzenie sprzętowe lub dwa na WWDC. Wielka plotka, która krąży od lat, dotyczy nadchodzącego zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej firmy Apple. Stała strużka przecieków sugeruje, że Apple może ogłosić urządzenie rzeczywistości rozszerzonej na WWDC, ale wydaje się, że harmonogram ten jest przesuwany. Według analityka technologicznego i wróżbity Apple Ming Chi Kuo, firma prawdopodobnie opóźni ujawnienie zestawu słuchawkowego najwcześniej do trzeciego kwartału tego roku. Opowieść w The New York Times opisuje wewnętrzne napięcia w firmie Apple związane z nadchodzącym zestawem słuchawkowym oraz to, jak niektórzy pracownicy firmy martwią się, że Apple podejmuje zbyt ryzykowny zakład z bardzo drogim zestawem słuchawkowym, który wykorzystuje technologie (rzeczywistość wirtualna i rozszerzona), które jeszcze nie udowodniły swoją wartość.

Ostatnie raporty mówią nam również trochę o tym, czego się spodziewać: zewnętrzna bateria, która jest noszona w innym miejscu na ciele, integracja Siri i pokrętło „rzeczywistości”, które zanika twoje rzeczywiste otoczenie i znika ze sceny w goglach.

Wreszcie, Apple faktycznie wydało coś w tym tygodniu. Usługa firmy „kup teraz, zapłać później” została uruchomiona po wielomiesięcznym oczekiwaniu. Nazwany Apple Pay Later, pozwala użytkownikom odroczyć płatności za zakupy na mniejsze raty rozłożone na kilka miesięcy. To coś, nad czym Apple pracuje od ponad roku i jest częścią rozwijającej się branży, która obejmuje usługi takie jak Klarna i Affirm.

OverDrive Peters Out

OverDrive, usługa umożliwiająca użytkownikom dostęp do elektronicznych książek bibliotecznych na urządzeniach osobistych, jest zamykana. To nie jest dokładnie martwe, po prostu przenosi usługi do aplikacji Libby, która i tak jest tworzona przez tę samą firmę. Chociaż samo OverDrive już nie będzie działać, firma zapewniła sposób na płynne przejście do Libby.

Nadal istnieje wiele sposobów na otrzymywanie bezpłatnych książek z biblioteki na czytniku. Ponadto zawsze warto osobiście udać się do biblioteki — oferują one wszelkiego rodzaju inne usługi.

Ostatnie okrążenie Fitbit

Wydaje się, że Google, do którego należy Fitbit, powoli odcina kończyny firmy zajmującej się urządzeniami fitness. W swoim najnowszym ruchu Google usunął niektóre funkcje społecznościowe z platformy Fitbit. Funkcja Open Groups, która pozwala użytkownikom Fitbit na interakcję i porównywanie treningów, została usunięta. Google rezygnuje również z niektórych funkcji grywalizacji, takich jak usuwanie wyzwań, w których brali udział ludzie i trofea, które zdobyli. Ogłoszenie pochodzi z konta administratora na oficjalnym forum społeczności Fitbit.

Tak jest z usługami Google. Firma znana jest z zabijania wszelkiego rodzaju aplikacji i urządzeń. Google kupiło Fitbit w 2021 roku, a w zeszłym roku wypuściło własny smartwatch marki Pixel.

Zawsze dostępny Amazon

Urządzenia Echo i Ring firmy Amazon są wszędzie. Jeśli nie ma ich jeszcze w twoim domu, są w pobliżu, siedzą w domach twoich sąsiadów i pilnują ich drzwi. Wszystkie te gadżety łączą się z Internetem, aby pracować, ale emitują również własne sygnały, zapewniając część przepustowości sieci domowej innym urządzeniom Amazon wokół nich, które mogłyby wykorzystać trochę dodatkowego sygnału. Rezultatem jest szybko rozwijająca się sieć, którą firma nazywa Amazon Sidewalk. Jest również zdumiewająco duży – Amazon twierdzi, że Sidewalk obejmuje teraz 90 procent ludzi w USA – i jest gotowy do powiększenia się teraz, gdy jest otwarty dla programistów.

Ten weekend Laboratorium gadżetów odcinek dotyczy Amazon Sidewalk i tego, jak firmie udało się ukradkiem zbudować ogromną sieć Wi-Fi ze swoich produktów, tuż pod nosem wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj