Złapanie lotu? Oto 5 wskazówek, które ułatwią podróżowanie

0
91

dokładnie pamiętam gdzie byłem, kiedy Covid-19 naprawdę zaczął wpływać na podróże. Był marzec 2020 r.: Byłem w Wielkiej Brytanii, oglądałem wiadomości o tym, jak kraj zamyka wszystkie podróże, jednocześnie czytając na telefonie powiadomienie, że mój lot powrotny do Stanów Zjednoczonych następnego dnia został odwołany.

Na szczęście udało mi się przebukować lot i bezpiecznie wrócić do domu, a świat zadomowił się na miesiące i lata ograniczonego podróżowania, zamkniętych granic i domowego wypieku chleba (moja focaccia wyszła pięknie).

Ta podróż do Wielkiej Brytanii była moją pierwszą samotną wycieczką za granicę i dała mi smak podróży, jakiego nie czułem od czasu rodzinnych podróży w młodości, kiedy mój ojciec zabierał nas, dzieci, przez lotniska i przez oceany w odkrywcze podróże. Jako dorosły znów pragnąłem przygody, więc gdy świat zaczął dostosowywać się do Covid-19 i podróżowanie stało się łatwiejsze, wróciłem do ruchu.

„Przenieś” okazało się dokładniejsze niż się spodziewałem; Wróciłem do Wielkiej Brytanii w 2021 roku i mieszkałem tam przez sześć miesięcy, a następnie po sześciu miesiącach w USA przeniosłem się do Australii, gdzie nadal mieszkam. W ciągu 2022 roku przeleciałem ponad 65 000 mil (104 700 kilometrów) i przemierzyłem cztery kontynenty. W niektórych miejscach obowiązywały surowe protokoły Covid-19, podczas gdy inne były dość przewiewne. Po tym wszystkim czuję się na siłach podzielić się kilkoma pomocnymi wskazówkami dotyczącymi dalekich podróży w świecie post-Covid.

Zachowaj swoje dokumenty przy sobie I na Twoim telefonie

Wiesz już, że musisz mieć ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem i/lub paszport, kartę szczepień przeciwko Covid-19 i wszystko inne, czego wymaga miejsce docelowe. Ale zanim wyjdziesz, sfotografuj całą swoją dokumentację i zachowaj zdjęcia w telefonie. Upewnij się, że zdjęcia są wyraźne i łatwe do odczytania, a jeśli możesz, utwórz ich kopię zapasową w chmurze. W ten sposób, jeśli coś stanie się z twoimi fizycznymi dokumentami, masz ich zapis. Aby uzyskać jeszcze większy spokój, wyślij zdjęcia swoich dokumentów e-mailem do siebie, aby mieć do nich dostęp w innym miejscu, jeśli Twój telefon zostanie uszkodzony lub zgubiony.

Oznacz i śledź swoje torby

AirTag i podobne urządzenia to świetny sposób na pilnowanie bagażu, gdy nie ma go przy sobie. Wkładam AirTag do torebki, plecaka i wszystkich rejestrowanych toreb, więc za każdym razem, gdy podróżuję, mogę zobaczyć, gdzie są moje rzeczy i jak blisko mnie są.

Było to szczególnie pomocne, gdy moje bagaże rejestrowane zostały pozostawione podczas lotu z USA do Australii; Mogłem zobaczyć bagaże na mapie, które wciąż znajdowały się na moim macierzystym lotnisku, mogłem zobaczyć, kiedy przyleciały na moje lotnisko w Australii i mogłem pokazać agentom bagażowym, że moje bagaże były w pobliżu, kiedy szukałem ich w terminalu. Bez względu na to, jak panikę może wywołać przybycie gdzieś bez bagażu, bardzo pomaga przynajmniej zobaczyć, gdzie są twoje walizki w dowolnym momencie, nawet jeśli są oddalone o tysiące kilometrów.

W końcu dostałem swój zwrócony do mnie po wielu rozmowach z liniami lotniczymi, a AirTags dały mi pewność, że będę naciskał na działanie, dopóki nie będę miał ponownie bagażu w ręku. Być może słyszałeś, że niektóre linie lotnicze zakazują umieszczania AirTags w bagażu rejestrowanym, ale Federalna Administracja Lotnictwa USA stwierdziła, że ​​nie stanowią one zagrożenia dla bezpieczeństwa, a przewoźnicy wycofali się, więc możesz śledzić swoje torby według własnego uznania.

Przynieś wiele adapterów, które pasują do Twojego miejsca docelowego

Jeśli podróżujesz do innego kraju, istnieje duża szansa, że ​​gniazdka w tym kraju nie pasują do tych, do których jesteś przyzwyczajony. Wiele hoteli i lotnisk ma teraz wbudowane porty USB do ładowania, ale na wszelki wypadek sprawdź, jakie wtyczki są używane w kraju docelowym i kup kilka adapterów. Mamy tutaj kilka sugestii.

Tak, kilka; przyniesienie tylko jednego może oznaczać wiele frustracji, gdy przesuwasz urządzenia tam iz powrotem między jedną użyteczną wtyczką. Zwykle podróżuję z trzema adapterami, ale nawet wtedy zdarzało mi się chcieć więcej. Nie możesz być zbyt przygotowany na podłączanie rzeczy.

Upewnij się, że nie przewozisz kontrabandy

Kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Australii, dowiedziałem się, że ten kraj ma dość surowe wymagania dotyczące wjazdu, w tym zakaz wnoszenia wielu rodzajów żywności i produktów rolnych. Nawet luźny brud pozostawiony na butach podczas wycieczki na farmę może być źródłem zanieczyszczeń dla lokalnej flory i fauny.

Upewnij się, że przypadkowo nie przywieziesz ze sobą rzeczy, które przyprawią Cię o ból głowy podczas kontroli celnej. Może to obejmować nasiona, orzechy, nabiał, produkty mięsne, rośliny, zioła, kamienie/brud i leki. Każdy kraj ma własną listę przedmiotów zabronionych, a listy te często się zmieniają, więc przed wyjazdem sprawdź witrynę turystyczną lub witrynę Departamentu Stanu kraju, który odwiedzasz. Na przykład Urząd Celny i Ochrony Granic w Stanach Zjednoczonych prowadzi listę przedmiotów zabronionych i podlegających ograniczeniom dla każdego wjeżdżającego do USA oraz linki do innych departamentów, jeśli wymagane są pozwolenia. W razie wątpliwości zostaw go w domu; niewiele jest rzeczy tak frustrujących jak długa przerwa w odprawie celnej po 15-godzinnym locie.

Zapakuj swój bagaż podręczny, aby mieć łatwy dostęp

W moim podręcznym plecaku prawie za każdym razem, gdy lecę samolotem, znajdują się te same rzeczy: laptop, kable do ładowania i kostka ładująca, napój w butelce, ubranie na zmianę, kilka przyborów toaletowych, trochę przekąsek, chusteczki higieniczne, guma do żucia, książka i słuchawki.

Do niektórych z nich będę chciał uzyskać dostęp w samolocie. Niektóre z nich nie będą dotykane przez cały lot. Mając ograniczoną przestrzeń pod siedzeniem i głęboko zakorzenione pragnienie, by nie przeszkadzać ludziom wokół mnie schylaniem się i szarpaniem, opracowałem metodę sięgania po rzeczy, których najbardziej potrzebuję. Zewnętrzna kieszeń mojego plecaka, do której najłatwiej się dostać, mieści chusteczki, gumę do żucia, przekąski i kable do ładowania. Wewnętrzna część plecaka jest wypełniona przedmiotami, które najprawdopodobniej będę chciał mieć na górze, najłatwiej dostępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj