“Shiffrin może przekroczyć granicę 100 zwycięstw”

  0
  63

  Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze

  Vonn zakończyła karierę w lutym 2019 roku, mając 34 lata. Shiffrin obecnie ma 27 i zapewne swój obecny dorobek – 84 wygrane w Pucharze Świata, licząc środowy triumf w Kornplatz  – będzie w stanie jeszcze znacząco powiększyć. Do absolutnego rekordu alpejczyków – 86 triumfów legendarnego Szweda Ingemara Stenmarka – brakuje jej już niewiele.

  Lindsey Vonn pod wrażeniem dyspozycji Mikaeli Shiffrin

  – Niesamowite jest to, co robi Mikaela. Jej dokonania już są imponujące, a przed nią wciąż wiele sukcesów – zauważyła Vonn. – Moja droga do 82 zwycięstw była trochę inna, ale jestem z siebie zadowolona, niczego nie żałuję. Niesamowite jest to, że na czele zestawienia znajdują się dwie Amerykanki – dodała.


  Getty Images
  Lindsey Vonn i Mikaela Shiffrin

  Dla Vonn jasne jest, że w najbliższym czasie nikt nie będzie w stanie powstrzymać Shiffrin.

  – Jedyną osobą, która może pokonać Mikaelę jest sama Mikaela. Obecnie nie ma żadnej konkurencji. Wystarczy, że nie zabraknie jej motywacji i zdrowia – przyznała.

  Vonn wie, co mówi. To właśnie zdrowie było w ostatnich sezonach jej największym zmartwieniem. Z motywacją problemów nie miała nigdy.


  Wideo: Eurosport
  Rozmowa z Mikaelą Shiffrin po zwycięstwie w Kronplatz

  – Mikaela do każdego startu podchodzi bardzo mądrze, jest świetnie przygotowana pod względem taktycznym. Nie mam wątpliwości, że może przekroczyć liczbę 86 zwycięstw. Istnieje duża szansa, że Mikaela przekroczy barierę 100 – zakończyła.

  W środę Shiffrin, drugi dzień z rzędu, była najszybsza na trasie slalomu giganta we włoskim Kronplatz.


  Eurosport
  Lindsey Vonn

  br/PO

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj