42-letni mężczyzna w niedzielę 25 lutego rano wszedł na teren oddziału terapii uzależnień szpitala w Zgierzu (woj. łódzkie). Jak podaje TVN24, agresor zaatakował swoją byłą partnerkę oraz inną kobietę.

Zobacz wideo
Ewa Wrzosek: Krajowa Rada Sądownictwa w obecnym kształcie nie jest organem konstytucyjnym

Zgierz. Mężczyzna zaatakował dwie kobiety na oddziale terapii uzależnień

Z ustaleń medialnych wynika, że jedną z kobiet, 42-latek miał ugodzić nożem, a drugą opryskać gazem. – [Mężczyzna – red.] przyszedł na teren szpitala, gdzie znajdowała się jego była partnerka. Podszedł do kobiety i ugodził ją nożem w okolice klatki piersiowej. Ten nóż się złamał – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania w rozmowie z TVN24. Świadkowie relacjonowali, że napastnik miał krzyczeć do kobiety, że ją zabije.

Mężczyzna uciekł do jednego ze szpitalnych budynków, ale szybko został obezwładniony przez personel medyczny. – Okazało się, że w plecaku ma pięciolitrowy pojemnik z benzyną – przekazał prokurator. Podczas szarpaniny substancja wylała się na podłogę.

– Poszkodowanym kobietom udzielono pomocy medycznej, obrażenia nie zagrażały ich życiu – przekazał z kolei podkom. Robert Borowski z KPP w Zgierzu, cytowany przez portal tuzgierz.pl. Prokuratura czeka na informacje o stanie zdrowia poszkodowanej kobiety. Jak przekazał rzecznik, mężczyzna zostanie przesłuchany i prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na „Niebieską Linię”, dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu – to jednak nie powinno zniechęcać do działania.

„Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy – w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo” – apeluje „Niebieska Linia”.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version