Gdybyśmy policzyli ilość pieniędzy wydawanych na zgrzewki wody ze sklepu, a także liczbę wyrzucanych potem plastikowych butelek, można by się złapać za głowę. Wszyscy miłośnicy gazowanej wody powinni rozważyć zakup saturatora, który dzięki prostemu mechanizmowi wykorzystującemu butle z CO2, w kilka sekund zamieni zwykłą lub przefiltrowaną kranówkę w wodę gazowaną. Tego typu sprzęty nie potrzebują do działania prądu, co jeszcze bardziej zwiększa ich ekologiczne zalety, a za pomocą dodatkowych syropów smakowych umożliwiają nam też samodzielne przygotowanie słodkich napojów takich jak Pepsi czy 7UP. Ile kosztuje taki saturator?
W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera
Saturator Sodastream Terra + Syrop 7UP 440 ml
Jeden z najpopularniejszych saturatorów na rynku, z dołączoną do zestawu butelką z wolnego od BPA tritanu, a także syropem 7UP do przygotowania tego napoju samodzielnie w domu. Działanie urządzenia jest bardzo proste – montujemy nabój z CO2, pozwalający przygotować 60 litrów gazowanej wody, nalewamy do butelki wodę i wkładamy ją do saturatora, a następnie przyciskamy guzik. Jedno lub dwa naciśnięcia pozwolą przygotować wodę lekko gazowaną, trzy lub cztery naciśnięcia wodę średnio gazowaną, a pięć naciśnięć – wodę mocno gazowaną. Wszystko to bez użycia prądu, a także oczywiście dodatkowego plastiku. Do saturatora możemy też dokupić koncentraty innych popularnych napojów, takich jak Pepsi czy Mirinda.
Saturator Philips ADD4901GR/10
Nowoczesny i gustowny saturator, który również umożliwia dostosowanie stopnia nasycenia wody dwutlenkiem węgla, przez co możemy pić wodę lekko lub mocno gazowaną. Już jeden nabój z CO2 przekłada się na około 60 litrów gazowanej wody, a to blisko 120 zaoszczędzonych, półlitrowych plastikowych butelek! Woda zaś trafia ze stacji do specjalnej butelki Philipsa z tworzywa sztucznego o pojemności jednego litra, którą możemy zakręcić i zabrać ze sobą, wychodząc z domu.
Kody i kupony rabatowe do RTV EURO AGD. Kliknij tutaj i sprawdź
Saturator Brita SodaOne
Saturator Brita SodaOne działa na podobnych zasadach i cechuje się dodatkowo ciekawym designem, który z pewnością sprawdzi się w urządzonych w stylu loftowym kuchniach. Za pomocą jednego przycisku zamienimy zwykłą lub przefiltrowaną wcześniej w dzbanku kranówkę na smaczną wodę gazowaną – im więcej CO2 dodamy, tym mocniej gazowany napój otrzymamy. Jeden nabój z dwutlenkiem węgla pozwoli przygotować standardowo 60 litrów wody, a pojemność butelki wynosi jeden litr. Na plus zaliczyć trzeba też rozbudowaną zawartość zestawu, w którym znajdziemy jeszcze dwie dodatkowe butelki, a także dwa syropy Fruttamax do przygotowania toniku.
Saturator Sodastream Art
Jeszcze jeden saturator marki Sodastream, który wyróżnia się swoim designem. To zasługa m.in. stylowych, metalowych dodatków oraz charakterystycznej dźwigni, którą pociągamy w celu nagazowania wody. Dzięki systemowi Quick Connect montaż butli z gazem będzie bardzo prosty, do dyspozycji mamy jednolitrową butelkę wielokrotnego użytku, opcjonalnie możemy też dokupić półlitrową butelkę przenośną MyOnlyBottle. Wydajność na jednym naboju CO2 wynosi zaś 60 litrów gazowanej wody.
Saturator MySoda Toby TB001F-GS
Saturator MySoda Toby TB001F-GS różni się z kolei od poprzednich modeli materiałem, z którego go wykonano. Jego obudowa w 99 proc. składa się z surowca drewnopochodnego, który jest wykonany w prawie stu procentach z materiałów odnawialnych. W zestawie znajdziemy też dwie butelki z tworzywa sztucznego, o pojemności jednego oraz 0,5 litra, a także wymienną butlę z dwutlenkiem węgla, dzięki której przygotujemy 60 litrów gazowanej wody. Sprzęt cechuje się również cichą pracą, posiada mechanizm szybkiego blokowania butelki, a jego dysza odporna jest na zamarzanie, przez co możemy używać go praktycznie w dowolnym miejscu.
Saturator ART Quick Soda Maker SA-01J
ART Quick Soda Maker SA-01J to mobilny saturator i butelka przenośna w jednym. Wlewamy do środka wodę i zakręcamy butelkę – w zakrętce, po jednej stronie znajdziemy miejsce na niewielki nabój z CO2, a po drugiej kranik, z którego wypłynie gazowana woda. Banalne w obsłudze i działaniu, a także bardzo praktyczne, bowiem taki sprzęt możemy zabrać ze sobą do pracy, na podróż i praktycznie w każde inne dowolne miejsce. Soda Maker dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych – od klasycznej bieli i szarości, po kolory miętowy, żółty czy różowy. Butelkę wykonano z wytrzymałego aluminium, a jej pojemność wynosi jeden litr.
Saturator MySoda Ruby
MySoda Ruby RB003AL-GG to kolejny saturator wysokiej jakości do użytku domowego, który wykonano z wytrzymałego aluminium. Materiał ten dobrze znosi działanie ciśnienia i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt cechuje się też przy tym stylowym, minimalistycznym designem, a zastosowana w nim dysza posiada zabezpieczenie przed przemarzaniem, dzięki czemu możemy gazować nawet bardzo zimną wodę. W zestawie oprócz naboju z CO2 znajdziemy jeszcze dwie butelki.
Kody i kupony rabatowe do Media Expert. Kliknij tutaj i sprawdź
Saturator Aarke Carbonator III
Na koniec saturator ze znacznie wyższej półki cenowej. Bardzo estetyczny, utrzymany w stylistyce retro i wykonany z młotkowanej stali szlachetnej. Stalowe elementy znajdziemy również w butelce, choć jej główna część to wolne od BPA tworzywo sztuczne, a jej pojemność wynosi 0,8 litra. Mechanizm urządzenia posiada m.in. regulowany amortyzator obrotowy, który pozwala na bardziej kontrolowane uwolnienie ciśnienia w butelce, a także tłumik, całość kompatybilna jest też z większością dostępnych na rynku naboi CO2. W zestawie znajdziemy jeszcze dodatkową uszczelkę, tackę ociekową, a także ściereczkę do czyszczenia sprzętu.