Agnes Keleti to wyjątkowa postać światowego sportu. Pochodząca z Budapesztu gimnastyczka w swojej bogatej karierze zdobyła aż dziesięć medali olimpijskich. Pięć z tych krążków z kolekcji węgierskiej mistrzyni gimnastyki jest najcenniejszego kruszcu.
Nie żyje Agnes Keleti. Była najstarszą mistrzynią olimpijską na świecie
Niewiele brakowało, żeby medali olimpijskich w dorobku Keleti było jeszcze więcej. Ze względu na kontuzje, Węgierka nie zdołała jednak wystąpić na igrzyskach w 1948 roku. Jej debiut nastąpił cztery lata później (1952), w Helsinkach. Keleti sięgnęła wówczas po pierwsze złoto w tzw. ćwiczeniach wolnych. Do tego Węgierka dołożyła jeszcze srebro w wieloboju drużynowym oraz dwa brązowe medale – w rywalizacji na poręczach oraz ćwiczeniach z przyborem, w wersji drużynowej.
Cztery lata później, podczas igrzysk w Melbourne (1956), Keleti sięgnęła po cztery złote(!) medale. W ćwiczeniach wolnych, poręczach, równoważni oraz ćwiczeniach z przyborem – drużynowo. Do tego Węgierka dołożyła dwa srebrne krążki, w wieloboju indywidualnie oraz w drużynie.
Keleti jest uznawana za jedną z najlepszych zawodnikach w dziejach gimnastyki. Poza dorobkiem sportowym, absolutnie wyjątkowym, Węgierka przeszła mnóstwo w życiu niedotyczącym sportu. Ze względu na swoje żydowskie pochodzenie, została m.in. wykluczona ze wszystkich zajęć sportowych w okresie wojennym. Sama Keleti cudem uniknęła również niemieckich obozów śmierci, w których zginęły setki tysięcy Żydów – w tym akurat przypadku – pochodzących z Węgier.
Keleti zmarła 2 stycznia w wieku 103 lat. To ogromna strata dla światowego ruchu olimpijskiego. Keleti była zresztą najstarszą na świecie mistrzynią igrzysk. Większość swojego życia Keleti, już po sukcesach olimpijskich, spędziła w Izraelu.