• Janusz Szymik żąda od Archidiecezji Krakowskiej 20 milionów złotych zadośćuczynienia za brak odpowiedniej reakcji na zgłaszane przez niego krzywdy.

  • W Sądzie Okręgowym w Krakowie toczy się proces, w którym Janusz Szymik oskarża Archidiecezję Krakowską o odpowiedzialność za nadużycia, których dopuścił się ks. Jan W. w latach 1984-1989.

  • Ksiądz Jan W. przyznał się do wykorzystywania nieletniego. Wobec jego osoby przeprowadzono proces kanoniczny i nałożono karę przez kościół.

  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Archidiecezja Krakowska. Trwa proces w sprawie Janusza Szymika, w tle 20 milionów złotych

Ksiądz Jan W. przyznał się do winy. Doszło do procesu kanonicznego

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version