W czwartkowym głosowaniu udział wzięło 233 posłów – 231 było za, a dwóch przeciw – to Jarosław Rzepa z klubu PSL-Trzecia Droga i Adam Gomoła, dziś parlamentarzysta niezależny, niegdyś związany z Polską 2050.

Sejm. Paulina Matysiak odwołana z komisji infrastruktury

Przed głosowaniem na mównicy pojawił się Paweł Jabłoński (PiS), który namawiał swoje koleżanki i kolegów, by i tym razem nie dopuścić do odwołania Pauliny Matysiak

– Jedna z najbardziej merytorycznych posłanek w tym Sejmie jest przez was karana za to, że nie idzie pod sztandarem ośmiu gwiazdek. Nie zgadzam się z partią Razem w bardzo wielu sprawach, ale doceniam posłów merytorycznych z Polski 2050, PSL i nawet Platformy Obywatelskiej. (…) PiS nie weźmie udziału w tym głosowaniu. Dajemy wam szansę, byście zachowali się z honorem, żeby ten fatalny wniosek nie przeszedł – powiedział Jabłoński.

Po podjęciu decyzji przez Sejm głos w sprawie zabrała sama Matysiak. „Posłanka z Kutna jest trochę smutna” – napisała w swoich mediach społecznościowych. Zapowiedziała, że mimo wyrzucenia jej z komisji, dalej będzie obecna przy jej pracach. Podziękowała również wszystkim sympatykom za wsparcie. „To dla mnie bardzo ważne” – przekazała.

Przypomnijmy, posłanka pozostaje zawieszona w ramach klubu Lewicy za powołanie wspólnie z parlamentarzystami z PiS – ruchu społecznego „Tak dla Rozwoju”.

Odwołanie Pauliny Matysiak. Posłowie zerwali kworum

Do wcześniejszej próby odwołania Pauliny Matysiak z komisji infrastruktury doszło w ubiegły wtorek 1 października. 

Wówczas 221 parlamentarzystów opowiedziało się za usunięciem Matysiak z komisji. Pięć osób zagłosowało przeciw, a jedna osoba się wstrzymała. Okazało się, że wynik nie ma znaczenia, bo większość posłów wyciągnęła karty

Na sali zabrakło kworum (minimalna liczba głosów potrzebna, aby uznać głosowania za ważne, w Sejmie – 230 – red.). Wyniki wyraźnie spodobały się posłom PiS, którzy wstali z miejsc i zaczęli skandować: „CPK, CPK, CPK”. 

– Stwierdzam, że Sejm nie podjął uchwały ws. zmian w składach osobowych komisji sejmowych – przekazał prowadzący obrady Szymon Hołownia

Paulina Matysiak i Marcin Horała powołali ruch „Tak dla Rozwoju”

Spór pomiędzy posłanką i jej macierzystą formacją trwa od czerwca, kiedy wspólnie z Marcinem Horałą z PiS zainicjowała ruch społeczny „Tak dla Rozwoju”

Parlamentarzyści deklarowali, że chcą ponad podziałami promować inwestycje infrastrukturalne w kraju. „Rozwój Polski nie ma barw politycznych” – podkreślali na opublikowanym nagraniu. 

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version