– Dynamiczny rozwój przemysłu 4.0, nowych technologii, sztucznej inteligencji, sieci 5/6G i Internetu Rzeczy stwarza nowe i nieznane jeszcze zagrożenia, wyzwania dla gospodarki, rynków krajowych i zagranicznych, nowych relacji konkurencyjności, a nawet zwalczania się i ostrych rywalizacji kapitału zagranicznego i krajowego. – piszą organizatorzy wydarzenia. Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego oraz Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych już od lat wspomagają polskich przedsiębiorców w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa biznesu.
Cyberzagrożenia, szpiegostwo gospodarcze, bezpieczeństwo sieci
Celem III Kongresu Bezpieczeństwa Biznesu jest omówienie najważniejszych zagrożeń z obszaru zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego, organizacyjnego, technologicznego, osobowego i prawnego aby wspierać przedsiębiorców w skutecznym zabezpieczeniu swojej działalności. Szczególną uwagę zwrócimy na cyberzagrożenia, szpiegostwo gospodarcze, bezpieczeństwo sieci komputerowych, włamania, napady, wymuszenia i wycieki informacji. Przedstawimy korzyści wdrożenia przemyślanej polityki bezpieczeństwa firm i rozwiązania pozwalające zwiększyć zyskowność przedsiębiorstw dających gwarancję bezpieczeństwa i poufności przekazywanych informacji oraz wiarygodność i solidność partnerską.
Pacek, Piechociński, Mazur czy Dragan
Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek, 25 marca, o godz. 12:00. Kongres otworzy Tadeusz Koczkowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Po nim wystąpi gen. dyw. prof. Bogusław Pacek, który będzie mówił o wyzwaniach, szansach i zagrożeniach dla bezpieczeństwa Polski w XXI wieku. Kolejnym gościem będzie Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki, opowie o globalnych wojnach handlowych oraz o tym, czy polska gospodarka i przedsiębiorczość są bezpieczne. W poniedziałek swoje wystąpienia będą mieli między innymi Piotr Soroczyński, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Andrzej Dragan, fizyk, popularyzator nauki i pracownik naukowy Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Tego samego dnia z gośćmi spotka się również Szymon Krawiec, redaktor zarządzający Wprost. Będzie opowiadać o wydanej właśnie książce pt. „Polowanie. Jak się w Polsce niszczy biznes”. Późnym popołudniem swoje wystąpienia będą mieli m.in. Krzysztof Pietraszkiewicz, były prezes Związku Banków Polskich oraz Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji. Poniedziałek zakończy się debatą ekspertów na temat nowoczesnych technologii AI w biznesie – czy jesteśmy gotowi na ich wdrożenia i praktyczne funkcjonowanie.
Wtorek, 26 marca, zacznie się z kolei od debaty profesorskiej. Naukowcy z różnych uczelni będą starali się odpowiedzieć na pytanie, czy i na ile jesteśmy przygotowani lub nie na zagrożenia bezpieczeństwa gospodarczego kraju i biznesu.
Po dyskusji nastąpi kolejny cykl wystąpień, w których wezmą udział m.in. prof. Aleksander Nawrat, dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej, dr Tamara Rud, prezes Polsko-Izraelskiego Konsorcjum na rzecz cyberbezpieczeństwa Polski, dr Mirosław Oczkoś, znany specjalista z zakresu autoprezentacji i budowy wizerunku, Bartosz Węglarczyk, dziennikarz i redaktor naczelny portalu Onet.pl
Szczegółowy program kongresu można zobaczyć w tym miejscu.
Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem Kongresu na adres [email protected], faksem – nr tel. +48 32 206 46 00 lub przy pomocy formularza zgłoszeniowego.
Kongres odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.