Znamy już dokładne prognozy na świąteczny weekend. Będzie bardzo ciepło i przez większość Wielkanocy spokojnie, chociaż nie wszędzie. Wiele wskazuje na to, że w niektórych miejscach pojawią się wichury, zaś w drugiej części świąt również deszcze i burze.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz – co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Wielkanoc 2024 z alertami?

W Wielką Sobotę oraz w Wielką Niedzielę pogoda będzie słoneczna i spokojna w większości kraju. Mimo wszystko specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wydanie alertów pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem. Mogą one obowiązywać w części południowych województw.

Wielka Sobota będzie bardzo ciepła, z temperaturami od 19 st. C na północy do 23-24 stopni Celsjusza w centrum i na południu kraju. Tylko nad samym morzem będzie wyraźnie chłodniej: od 9 stopni na Helu do 15 st. C w Świnoujściu.

Chociaż w większości Polski wiatr będzie słaby i umiarkowany, to na południu może miejscami dać się we znaki. Na terenach podgórskich może w porywach osiągać prędkość do 65 km/h, a wysoko w Tatrach i w Sudetach nawet do 100-110 km/h.

Z powodu spodziewanego silnego wiatru IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla południowej części województw:

  • podkarpackiego (powiaty: jasielski, krośnieński, Krosno, sanocki, leski, bieszczadzki);
  • małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki);
  • śląskiego (powiaty: żywiecki, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała.

Temperatury w Wielkanoc zbliżą się do 24 stopni Celsjusza. W większości kraju będzie bardzo ciepło/wxcharts/

Wielkanoc 2024: Wielka Niedziela wciąż ciepła

Niedzielę Wielkanocną również będziemy cieszyć się wysokimi temperaturami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie: 20-22 st. C. Na zachodzie będzie wyraźnie chłodniej: 15-17 stopni Celsjusza, a najniższych temperatur trzeba się spodziewać na Wybrzeżu (około 12 stopni).

Dzień będzie przeważnie słoneczny, jednak na Pomorzu i zachodzie może pojawić się więcej chmur, które mogą przynieść przelotne opady deszczu. W pozostałych częściach kraju będzie pogodnie.

Tak jak w Wielką Sobotę, również w Niedzielę Wielkanocną można się spodziewać bardzo silnego wiatru na południu. Na terenach podgórskich Karpat może w porywach powiać do 75 km/h. Prognozowane są alerty IMGW pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru dla tych samych terenów co dzień wcześniej.

Pogoda na Wielkanoc: Lany Poniedziałek z masą wody i burzami?

Ostatni dzień Wielkanocy znów będzie bardzo ciepły. Termometry pokażą około 19 st. C na północnym zachodzie i Podhalu do 23-24 stopni Celsjusza w centrum i na południowym wschodzie. Chłodniej będzie tylko nad morzem: około 15 stopni Celsjusza.

W porównaniu z poprzednimi świątecznymi dniami Poniedziałek Wielkanocny będzie bardziej pochmurny i mokry. Najgorszej pogody można się spodziewać w zachodniej połowie i w centrum kraju: tam może przelotnie padać, a miejscami możliwe będą również burze. Najspokojniej powinno być z kolei na południowym wschodzie.

Lany poniedziałek będzie bardziej deszczowy, szczególnie w zachodniej połowie kraju. Lokalnie mogą też pojawić się burze

Lany poniedziałek będzie bardziej deszczowy, szczególnie w zachodniej połowie kraju. Lokalnie mogą też pojawić się burze/wxcharts/

W dalszym ciągu może wiać silny wiatr na południu: w rejonach podgórskich Karpat porywy mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h. IMGW prognozuje wydanie w związku z tym żółtych alertów dla południowych części województw małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki, Nowy Sącz, gorlicki) oraz śląskiego (powiaty: żywiecki, cieszyński, bielski, Bielsko-Biała).

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version