Interia nieustannie rozwija portfolio premium. Andrzej Kohut sprawdzi dla Interii, w jaki sposób amerykańskie społeczeństwo i establishment przygotowują się do objęcia władzy przez Donalda Trumpa. Zaprezentuje najważniejsze kierunki w polityce wewnętrznej 47. prezydenta USA oraz wyjaśni wydarzenia i zjawiska, które najbardziej elektryzują amerykańską opinię publiczną.  

Filip Springer będzie publikował w Interii felietony o tematyce mieszkaniowej w specjalnym cyklu „13 pięter”. Czy Polacy są zadowoleni z warunków, w których żyją? I jak nasz kraj wygląda pod tym względem na tle Unii Europejskiej? Filip Springer rozłoży kryzys mieszkaniowy w Polsce na czynniki pierwsze. Wyjaśni jego przyczyny i społeczne skutki. Przedstawi go w ujęciu miko- i makroekonomicznym.   

Leszek Jażdżewski skupi się w Interii na bieżących wydarzeniach politycznych w Polsce. Wypunktuje słabe i mocne strony najważniejszych kandydatów na prezydenta RP. Przeanalizuje ich obietnice wyborcze oraz działania podczas kampanii wyborczej. Leszek Jażdżewski odniesie się także do kluczowych decyzji rządu.   

Filip Springer, Andrzej Kohut i Leszek Jażdżewski to kolejni topowi autorzy, którzy dołączyli w ostatnim czasie do grona publicystów i komentatorów Interii. Ich materiały dopełnią bogatą ofertę premium portalu, w ramach której są prezentowane m.in. felietony, reportaże i eksperckie analizy Antoniego DudkaZiemowita SzczerkaTomasza Sajewicza oraz Dominika Héjja.  

Kim są nowi publicyści?

Pisarz i fotograf, autor książek poświęconych architekturze, przestrzeni i krajobrazowi, takich jak: „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „13 pięter”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, „Mein Gott, jak pięknie” czy wydana ostatnio „Szara godzina. Czas na nową architekturę”. Współtwórca i dyrektor programowy literackiego Festiwalu po Drodze. W 2020 roku razem z prof. Julią Fiedorczuk założył Szkołę Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie. Wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu, twórca projektu Trasa by Springer. Jego książki przetłumaczone zostały na niemiecki, angielski, węgierski, czeski i chiński.  

Amerykanista, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. Prowadzi „Przegląd zagraniczny” w radiu RMF24 oraz własny podcast „Po amerykańsku”. Napisał dwie książki o USA: „Ameryka. Dom podzielony” (2022) i „Bitwa o Amerykę. Czy to koniec Stanów Zjednoczonych jakie znamy” (2024). W przeszłości był ekspertem CAKJ i kierował działem zagranicznym portalu Klubu Jagiellońskiego. Studiował amerykanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.  

Politolog, publicysta, absolwent polityk publicznych na Uniwersytecie Oksfordzkim i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Współtwórca i redaktor naczelny Liberté!, wiceprezes Fundacji Liberté!. Współtwórca i dyrektor programowy Igrzysk Wolności. Koordynator kampanii profrekwencyjnej przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Członek Rady European Council for Foreign Relations (ECFR). Fellow na European University Institute we Florencji (2021) i Institute of Human Sciences (IWM) (2019-2020) w Wiedniu. Wyselekcjonowany jako European Young Leader (2022) przez organizację Friends of Europe, jeden z 25 liderów na kolejnych 25 lat wytypowanych przez stowarzyszenie „Teraz Polska”. Publikował i występował m.in. na łamach „Polityki”, „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, TVN24, TOK FM, vox.eu, „Balkan Insight” i wielu innych. 

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version