Kibice siatkówki potrafią docenić klasę przeciwnika. Tak było i jest również na przestrzeni wszystkich spotkań rozgrywanych w Atlas Arenie w Łodzi. Wyjątkową formę prezentują w turnieju finałowym siatkarze reprezentacji Japonii.

Liga Narodów: Genialna akcja Japończyków w półfinale!

W sobotnim półfinale Yuki Ishikawa do spółki ze swoimi kolegami odprawił zwycięzców fazy interkontynentalnej VNL 2024, czyli Słoweńców. Japończycy wygrali 3:0, ale spotkanie obfitowało w wiele rewelacyjnych, długich akcji. Azjaci słyną bowiem z genialnej gry w defensywie, choć trzeba przyznać, że Europejczycy nie odstawali w tym elemencie i też potrafili swoje „powyciągać” z parkietu.

Najlepsza, a na pewno najdłuższa, była akcja w drugim secie przy stanie 23:22 dla Słowenii. Kto wie, być może kluczowa o ostatecznym przegraniu partii przez Słowenię. Akcja trwająca grubo ponad minutę? Coś niezwykłego!

Japończycy dorzucili ostatecznie punkt numer 23, skutecznym atakiem popisał się wspomniany Ishikawa. Fanki i fani w Atlas Arenie zgotowali po tej rewelacyjnej wymianie owację na stojąco dla obu graczy. Po prostu kosmiczne granie w Łodzi!

VNL 2024: Gdzie i kiedy oglądać mecz Polska – Słowenia?

W tegorocznej edycji Ligi Narodów do rozegrania pozostały już tylko dwa mecze. Niedzielna (tj. 30 czerwca) będzie dniem zmagań o medale. Od g. 17:00 w łódzkiej Atlas Arenie spotkanie o 3. miejsce, Polska – Słowenia.

W przypadku meczu finałowego (g. 20:00), o złoto zagrają Japonia i Francja. Francuzi stosunkowo niedawno, bo w 2022 roku sięgnęli po wygraną w VNL. Dla Japończyków w Łodzi narodziła się historyczna okazja sięgnięcia po pierwszą w dziejach reprezentacji wygraną w finale Ligi Narodów. Dotychczas najlepszym wynikiem w VNL był brązowy medal Azjatów z 2023 roku, finału rozgrywanego w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Mecze o medale w łódzki turnieju będą dostępne na antenach Polsatu Sport. Dodatkowo starcie Polska – Słowenia pokaże otwarty Polsat. Transmisja online będzie dostępna m.in. za pośrednictwem platformy Polsat Box Go.