Pamiątka po kopalnianej przeszłości Poznania dostała drugie życie i stała się miejską oazą. Chodzi o park Szachty, teren gdzie przez 150 lat wydobywano glinę do produkcji cegieł. Po upadku miejsce zostawiono naturze i tak powstała jedna z przyrodniczych atrakcji miasta. Dlaczego warto tam zajrzeć sprawdzała Adrianna Borowicz.
Popularność
- Bliski Wschód. Netanjahu nie godzi się na postanowienia umowy USA-Iran
- Szpital Południowy. Lekarz milioner i afera zatopią rząd Tuska? Ekspert tłumaczy
- Ujawniono plany zamachu! Stan wyższej gotowości na mundialu
- Klienci zostawieni z problemami. Usługi z Citi Handlowego nadal nie działają w VeloBanku – Biznes Wprost
- Jakie będzie lato 2026 w Polsce? Prognoza IMGW nie wróży dobrze
- Ks. Daniel Galus na celowniku kurii. Biskup Lityński krytykuje jego działalność
- Wojna na Ukrainie. Ekspert o ataku na moskiewską rafinerię, „upadł mit”
- IMGW ostrzega przed upałem w wielu miejscach. Potem dojdą silne burze














