Pamiątka po kopalnianej przeszłości Poznania dostała drugie życie i stała się miejską oazą. Chodzi o park Szachty, teren gdzie przez 150 lat wydobywano glinę do produkcji cegieł. Po upadku miejsce zostawiono naturze i tak powstała jedna z przyrodniczych atrakcji miasta. Dlaczego warto tam zajrzeć sprawdzała Adrianna Borowicz.
Popularność
- Rekordowe upały w Europie. Historyczne temperatury w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii
- Iran. USA przeprowadziły naloty. Reakcja na incydent w cieśninie Ormuz
- Trump po prawyborach w Nowym Jorku. „Komuniści” największym zagrożeniem
- Konferencja o Ukrainie w Gdańsku. Ponad 160 umów o wartości 10 mld euro
- Eurojackpot 26 czerwca. Sprawdź wyniki losowania – Biznes Wprost
- Sosnowiec. Ośmiolatka pogryziona przez psa. Dziecko trafiło do szpitala
- Rosja. Spotkanie na linii Putin-Łukaszenka. Tajemnicze rozmowy w Wałdaju
- Chcą w referendum odwołać Trzaskowskiego. Afera w szpitalu wystarczy?


