Rolnicy protestują w centrum Szczecina. Przed gmach urzędu wojewódzkiego na Wałach Chrobrego przyjechało ok. 40 ciągników. O godzinie 13 rozpoczęło się spotkanie z wojewodą zachodniopomorskim Adamem Rudawskim. Ekspresówki S3 i S11 nadal są zablokowane.
Rolnicy z woj. zachodniopomorskiego zaostrzyli formę protestu na trasie S3 prowadzącej ze Szczecina do Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Wrocławia. Węzeł Myślibórz od poniedziałkowego popołudnia jest na stałe zablokowany pojazdami rolniczymi. Wcześniej blokady trwały po kilka godzin dziennie.
– Teraz blokada trwa całą dobę. Rolnicy blokują zarówno główną jezdnię, jak i wjazd oraz wyjazd z węzła, konieczne więc było wyznaczenie objazdu już od węzła Pyrzyce w kierunku Gorzowa – poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA.
Droga jest zamknięta w obu kierunkach. Jadący z Gorzowa w kierunku Szczecina także muszą skorzystać z kilkudziesięciokilometrowego objazdu przez DW119, czyli tzw. starą trójkę.
Protest rolników. Stała blokada dwóch tras: S3 i S11
Protest jest bezterminowy. „Do czasu podpisania porozumienia z rządem” – czytamy w mediach społecznościowych protestujących rolników z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego.
Zamknięta jest również trasa S11, na węźle Koszalin Zachód. – I jest to również blokada stała – potwierdził Mateusz Grzeszczuk.
Główny ciąg drogi jest zablokowany, ale łącznice wjazdowe/wyjazdowe – umożliwiające przejazd do/z trasy S6 – są przejezdne.
Na DK10 we wtorek od godziny 10 do 12 blokowane było skrzyżowanie z DW151 w miejscowości Recz. Co 10-15 minut pojazdy były przepuszczane. Uciążliwości dla zmotoryzowanych się jednak nie kończą. Akcja protestacyjna na DK10 ma być kontynuowana w kolejnych dniach.
Natomiast na DK26 prowadzącej do przejścia granicznego w Krajniku w poniedziałek (26 lutego) zgromadzenie zostało zawieszone. We wtorek traktorów blokujących drogę nie było.