Opublikowany w czwartek harmonogram uroczystości obejmuje okres od 13 do 27 kwietnia, czyli od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego i zaplanowanej wówczas kanonizacji błogosławionego Carlo Acutisa.
Wielkanoc w Watykanie. Czy papież weźmie udział w uroczystościach?
W Niedzielę Palmową o godz. 10 odbędzie się msza na placu Świętego Piotra.
W Wielki Czwartekmsza Krzyżma zostanie odprawiona o godz. 9:30 w Bazylice św. Piotra. Tego dnia tradycyjnie papież w więzieniach lub szpitalach odprawiał wieczorną mszę Wieczerzy Pańskiej. Tego punktu nie ujęto jednak w programie.
W Wielki Piątek nabożeństwo Męki Pańskiej odbędzie się o godz. 17 w bazylice watykańskiej, a Droga Krzyżowa rozpocznie się o 21.15 w rzymskim Koloseum.
W Wielką Sobotę msza Wigilii Paschalnej sprawowana będzie o godz. 19 w Bazylice Św. Piotra
W Niedzielę Wielkanocną msza rozpocznie się o godz. 10:30. Zgromadzonym na placu św. Piotra udzielone zostanie błogosławieństwo „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu – red.)
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się z kolei kanonizacja błogosławionego Carlo Acutisa.
Na razie Watykan nie informuje, czy i w jakiej ewentualnie formie papież weźmie udział we wspomnianych wydarzeniach.
Papież był w szpitalu przez pięć tygodni. Stan zdrowia Franciszka
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało w środę, że papież po powrocie do Domu Świętej Marty kontynuuje terapię farmakologiczną oraz fizjoterapię oddechową i ruchową. Przy papieżu bez przerwy obecny jest zespół medyczny.
Ojcu Świętemu podawany jest tlen przez całą dobę. Franciszek nie przyjmuje wizyt. Papież w małej kaplicy w Domu Św. Marty koncelebruje mszę św., a także poświęca się pracy.
Papież wrócił do Watykanu w niedzielę – po pięciu tygodniach hospitalizacji. Zdiagnozowano u niego obustronne zapalenie płuc. O kulisach leczenia papieża Franciszka opowiedział w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” Sergio Alfieri, szef zespołu medycznego, który opiekował Ojcem Świętym.
„To było straszne, myśleliśmy, że (papież – red.) nie przeżyje” – mówił prof. Sergio Alfier.
Sam biskup Rzymu miał za każdym razem podkreślać, że chce wiedzieć całą prawdę na temat swojego stanu zdrowia. „Próbujcie wszystkiego, nie poddajemy się” – miał mówić Franciszek do otaczających go specjalistów.