W środę policjanci z Koszalina (województwo zachodniopomorskie) zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o pobicie swojego sześciomiesięcznego dziecka. Dziecko trafiło do szpitala z pękniętą podstawą czaszki i siniakami.

Zobacz wideo Szarpanina na stacji metra. Udaremniono próbę zepchnięcia człowieka na torowisko

Koszalin. Półroczny chłopiec z pękniętą czaszką w szpitalu. Ojciec usłyszał zarzuty

W czwartek „Głos Koszaliński” poinformował, że ojciec chłopca został zatrzymany. Z kolei matka dziecka od dwóch miesięcy przebywa w więzieniu między innymi za kradzież, niszczenie mienia i posiadanie narkotyków. „Po zebraniu dowodów oraz przesłuchaniu świadków prokuratura zdecydowały się dziś postawić ojcu zarzuty z artykułu 207” – przekazał portal.

Wspomniany artykuł głosi, że „kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności do ośmiu lat”. Prokuratura zwróciła się także z wnioskiem do sądu o areszt dla 27-latka.

Sprawa pobicia chłopca wyszła na jaw we wtorek, kiedy mężczyzna wyszedł do pracy, a opiekę nad dzieckiem przejęła jego znajoma. Wówczas kobieta miała zauważyć siniaka na ciele dziecka. Chłopiec był również płaczliwy, dlatego zdecydowała się zabrać go do przychodni. Tam lekarz wezwał pogotowie, a dziecko przetransportowano do szpitala.

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na „Niebieską Linię”, dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu – to jednak nie powinno zniechęcać do działania.

„Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy – w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo” – apeluje „Niebieska Linia”.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version