Czy Karol Nawrocki powinien odejść z IPN? 800 pełnoletnich uczestników sondażu pracowni SW Research dla „Rzeczpospolitej” zostało zapytanych, „czy Karol Nawrocki powinien zrezygnować ze stanowiska prezesa IPN w związku ze startem w wyborach prezydenckich”. Badanie przeprowadzono od 7 do 8 stycznia. Odpowiedzi „tak” udzieliło 52 proc. respondentów, a opcję „nie” wybrało 18,7 proc. osób. Z kolei 29,3 proc. ankietowanych wskazało, że nie ma zdania w tej sprawie.

Kto chce rezygnacji Karola Nawrockiego? Większość osób popierających rezygnację prezesa IPN stanowią mężczyźni (55 proc.), ale kobiet jest niewiele mniej (50 proc.). Pomysł popiera również 60 proc. respondentów, którzy skończyli 50 lat. – Częściej od ogółu opinię taką wyrażają osoby posiadające wyższe wykształcenie (55 proc.) oraz o dochodach mieszczących się w granicach 5001 zł – 7000 zł netto (57 proc.) – skomentowała dla Rp.pl Dorota Cywińska, senior project manager w SW Research. Pod względem miejsca zamieszkania największą grupę zwolenników odejścia prezesa z IPN stanowią respondenci z miast do 20 tys. mieszkańców (55,9 proc.), powyżej 500 tys. (55,8 proc.) oraz 20-99 tys. (55,4 proc.).

Zobacz wideo Stare znajomości będą ciążyć w kampanii kandydatowi PiS Karolowi Nawrockiemu

Karol Nawrocki w IPN: Kandydat na prezydenta rozpoczął pracę w Instytucie Pamięci Narodowej w 2009 r. Następnie od 2014 do 2017 r. pełnił funkcję naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN Gdańsk. Później został dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Nie był to jednak koniec jego pracy w IPN, ponieważ 1 czerwca 2021 r. został zastępcą jego prezesa, a 23 lipca 2021 r. sam objął to stanowisko.

Więcej informacji na temat Karola Nawrockiego znajduje się w artykule: „Oburzenie po spotkaniu Karola Nawrockiego z kibicami na Jasnej Górze. W tle szokujące okrzyki [KOMENTARZE]”.

Źródła: Rzeczpospolita, IPN

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version