Te książki dotykają tematów trudnych, ale ważnych dla każdego z nas. Mówią o miłości, przebaczeniu, zmianie, relacjach, bolesnych doświadczeniach, ale też o tym, jak powrócić do równowagi i odzyskać spokój. Warto zatracić się w ich lekturze, a może którąś z nich podarować bliskim.

Ojciec to zazwyczaj pierwszy mężczyzna w życiu córki. To właśnie od niego zależy, czy wyrośnie na odważną i świadomą swojej wartości, pewną siebie kobietę, czy będzie w siebie wątpić i ulegać presji otoczenia — piszą autorzy „Syndromu tatusia” i zabierają czytelników w podróż po relacjach rodzicielskich pełnych blasków i cieni, niedomówień, niespełnionych potrzeb. To książka dla każdego, a szczególnie polecam ją ojcom, których ta rola przerosła, oraz córkom, którym zabrakło wsparcia, ciepła, a dziś ta miłość ich zawodzi i nie potrafią zbudować stabilnej relacji. „Syndrom tatusia” może okazać się uzdrawiającą podróżą w głąb siebie.

W „Pułapce szczęścia” Russ Harris przekonuje nas, że nie można wiecznie unikać bólu, cierpienia, rozczarowania, czyli trudnych emocji. Aby żyć w pełni, potrzebne jest całe spektrum uczuć, od tych bolesnych, po te radosne i przyjemne. Z książki czytelnik może dowiedzieć się też, jak nie dać się pochłonąć doświadczeniom z przeszłości, a za to pozwolić się ponieść teraźniejszości — bo najlepszy czas, to teraz! Książka Russ’a Harris’a została doceniona przez wielu psychologów i psychoterapeutów. Opiera się na założeniach terapii akceptacji i zaangażowania.

Temat zaburzeń lękowych oczami reportera, a nie lekarza psychiatry czy psychologa. W „Lękowych” znajdziemy ludzkie historie o tym, jak niepokój niszczy życie, odbiera marzenia, a nawet zwyczajną codzienność. Autor opisuje też własne doświadczenia związane z lękiem, opowiada o terapii psychologicznej, i co ważne uświadamia, że „przetrzymywanie” tego stanu prowadzi do problemów zdrowotnych. Niewyrażone emocje pozostają w ciele, ono pamięta i kiedyś się upomni.

Avery Neal opowiada o subtelnej przemocy w związku, która jest trudniejsza do udowodnienia, niż ta fizyczna. Zadaje czytelnikowi pytania: czy przepraszasz partnera, choć czujesz, że wina nie leży po twojej stronie? Czy on sprawia, że czujesz się niepewnie? Często musisz się tłumaczyć? Jeżeli tak, to powinieneś lub powinnaś przeczytać o manipulacji w białych rękawiczkach.

Rozmowa o namiętności, pożądaniu, seksie i oczekiwaniach. Lew-Starowicz i Beata Biały odpowiadają na pytanie, jaki powinien być kochanek doskonały. Czuły, delikatny, namiętny czy taki, który ciągle zaskakuje i jest nieprzewidywalny? Nie ma dobrych i złych odpowiedzi, a klucz do rozkoszy i miłosnych doznań leży w głowie każdego człowieka. To tam rodzi się pożądanie, twierdzą autorzy „Spełnionej”. Lektura, bogata w historie z gabinetu terapeutycznego, do pary można dorzucić „Spełniony. Czego pragną mężczyźni”, tych samych autorów.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version