Policja poinformowała we wtorek 25 czerwca o dramatycznym incydencie, do którego doszło dziesięć dni wcześniej w Ozimku (województwo opolskie). Ustalono, że 34-letni mężczyzna usiłował zgwałcić kobietę w przydrożnym rowie. Na szczęście jeden ze świadków natychmiast zawiadomił policję.

Zobacz wideo Natalia z Gortatowa bała się męża

Ozimek. Policja przedstawiła mężczyźnie dwa zarzuty usiłowania zgwałcenia

„Do policjantów z Ozimka podjechał rowerzysta, proszący o natychmiastową interwencję. Świadek wskazał miejsce, gdzie chwilę wcześniej zauważył, jak mężczyzna siłą zaciągnął przechodzącą kobietę do pobliskiego rowu i prawdopodobnie usiłuje ją zgwałcić. Funkcjonariusze od razu pojechali we wskazane miejsce. Już po chwili zatrzymali stawiającego opór napastnika. Natomiast pokrzywdzona kobieta od razu trafiła pod opiekę lekarzy” – przekazała policja w komunikacie.

Podejrzanym okazał się 34-letni mężczyzna z województwa łódzkiego. Kryminalni ustalili, że jest on podejrzany również o inne usiłowanie zgwałcenia, do którego miało dojść 8 czerwca. Miał jednak zostać spłoszony przez innego świadka.

Policja zatrzymała mężczyznę i przedstawiła mu dwa zarzuty usiłowania zgwałcenia, do których się przyznał. 34-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby mieszkające w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na „Niebieską Linię”, dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu – to jednak nie powinno zniechęcać do działania.

„Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy – w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo” – apeluje „Niebieska Linia”.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version