Ciała kobiety i mężczyzny znaleziono w środę 28 lutego w mieszkaniu przy ul. Demokracji w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim. Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez dziennikarza RMF FM Piotra Bułakowskiego para była małżeństwem.

Zobacz wideo
Adrian Hołota: Budując strategię biznesu w oparciu o AI, nie zapominajmy o ludziach

Ciała kobiety i mężczyzny znalezione w jednym z mieszkań w Ostródzie. Mogło dojść do morderstwa

Podkomisarz Michał Przybyłek z KPP w Ostródzie w rozmowie z portalem Ostróda News przekazał, że prawdopodobnie w śmierć pary mogła być zaangażowana inna osoba. – Nie wykluczamy udziału osób trzecich. Został ogłoszony przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie alarm jednostki. Funkcjonariusze działają w tej chwili intensywnie – poinformował Przybyłek. Jak dodał, na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i technicy kryminalistyki pod nadzorem trójki prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie”.

Dziennikarz RMF FM nieoficjalnie ustalił, że na ciele ofiar były rany kłute. Policjanci mają też prowadzić poszukiwania córki małżeństwa. – Córka nie jest poszukiwana w charakterze osoby podejrzewanej, czy sprawczyni, ale musimy tę osobę przesłuchać z uwagi na to, że jest zameldowana w miejscu zamieszkania tych osób. Chcemy sprawdzić jej wiedzę na ten temat, jej ewentualne informacje o przebiegu tego zdarzenia, ewentualnie tego, jakie były tam relacje, jest to przedmiotem tych czynności w trybie artykułu 308 Kodeksu Postępowania Karnego, musimy to zrobić – przekazał Michał Przybyłek w rozmowie z „Faktem”.

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

Osoby, które mieszkają w sąsiedztwie osób, które podejrzewają o stosowanie przemocy, powinny pomóc potencjalnym ofiarom na kilka sposobów. Warto reagować zwłaszcza wtedy, gdy: słyszysz awantury, krzyki, płacz lub nietypowe hałasy. 

Świadkowie przemocy mogą porozmawiać z osobą krzywdzoną i zaoferować jej pomoc lub bezpośrednio zgłosić swoje podejrzenia na policję, do Ośrodka Pomocy Społecznej lub na „Niebieską Linię”, dzwoniąc pod numer 800 12 00 02. Warto pamiętać, że osoba krzywdzona często kryje sprawcę ze wstydu lub strachu – to jednak nie powinno zniechęcać do działania. 

„Namawiamy do przyjrzenia się takim sytuacjom i udzielenia pomocy w celu przerwania przemocy. Weźmiesz wtedy udział w bardzo ważnym etapie przeciwdziałania przemocy – w interwencji. Twoja interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo” – apeluje „Niebieska Linia”.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version