Immunitet Ziobry: Podczas czwartkowego (20 lutego) posiedzenia Sejmu parlamentarzyści wyrazili zgodę na uchylenie immunitetu posłowi PiS i byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze oraz zastosowanie wobec niego 30-dniowego aresztu. Środek ten ma zapewnić stawiennictwo polityka na przesłuchaniu komisji śledczej ds. Pegasusa. W głosowaniu wzięło udział 433 posłów. Za wnioskiem zagłosowało 239 posłów, a przeciwnych było 194 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu.
Konflikt z komisją: Wniosek w sprawie aresztowania pos³a PiS złożyła komisja śledcza ds. Pegasusa za pośrednictwem prokuratora generalnego. Decyzja zapadła w związku z pięciokrotnym niestawiennictwem Ziobry na wezwanie. Ostatnie przesłuchanie zostało zaplanowane na 31 stycznia, lecz również tego dnia polityka nie udało się doprowadzić na przesłuchanie przed zakończeniem posiedzenia. Wcześniej w czwartek uchylenie immunitetu byłemu ministrowi sprawiedliwości zarekomendowała sejmowa komisja regulaminowa.
Obrona posła: Podczas dyskusji na sali plenarnej Ziobro określił wniosek o areszt jako „kpinę” i „plucie Polakom w twarz”. – To jest jedno wielkie oszustwo. To jest praworządność? To jest bandytyzm. Jesteście grupą przestępczą. Donald Tusk pójdzie siedzieć. Zobaczycie – grzmiał z mównicy poseł PiS. W trakcie wcześniejszego posiedzenia komisji regulaminowej były minister sprawiedliwości przekonywał, że 31 stycznie nie uchylał się przed postanowieniem sądu o przymusowym doprowadzeniu go na przesłuchanie. Twierdził ponadto, że to członkowie komisji „przestraszyli się i uciekli”.
Więcej na ten temat w artykule: „Wystąpienie Ziobry w Sejmie przerwane. Skandaliczne słowa z sali”.
Źródła: Sejm RP, PAP, IAR