Upały dają nam się ostatnio we znaki, a nie każdy może sobie pozwolić na montaż drogiej klimatyzacji stacjonarnej. W takiej sytuacji warto postawić na prostsze i tańsze rozwiązanie, czyli klasyczny „wiatrak” – na rynku znajdziemy wentylatory stojące, biurkowe i podłogowe, które zapewnią zbawienne ochłodzenie. Nowoczesne wentylatory posiadają dodatkowo kilka ciekawych funkcji. Możemy zaplanować ich pracę w czasie, korzystać ze specjalnych trybów nocnych, a nawet sterować zdalnie za pomocą smartfonu. Jaki model wybrać?

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Widget Moneteasy

Niedrogi, stojący wentylator, którego duża średnica 41 cm zapewnia sporą wydajność nawet w większych pokojach. Do dyspozycji mamy tutaj trzy poziomy regulacji prędkości nawiewu, możemy też włączyć tryb oscylacyjny, rozprowadzający powietrze równomiernie po większym obszarze, a także regulować kąt nachylenia wiatraka. Moc sprzętu wynosi 50 W, a dzięki długiemu, 160-centrymetrowemu kablowi możemy też umieścić go w dalszej odległości od gniazdka sieciowego.

Widget Moneteasy

Ten model to wentylator biurkowy, do postawienia na stole, komodzie lub właśnie na biurku podczas pracy w upalne dni. Lepiej jednak unikać bezpośredniego nawiewu na twarz z bliskiej odległości – moc sprzętu to 50 W. Zawsze za to możemy ustawić prędkość nawiewu w trzystopniowej skali, a także skorzystać z funkcji rotacji poziomej 90 stopni. Średnica śmigieł wiatraka wynosi 40 cm, zabezpieczone są one metalową kratką, a antypoślizgowa podstawa zapewnia stabilność całej konstrukcji.

Kody i kupony rabatowe do RTV EURO AGD. Kliknij tutaj i sprawdź

Widget Moneteasy

Ravanson Perfect WT-7040S Inox to kolejny wentylator stojący do większych powierzchni, o mocy 50 W i ze śmigłem o średnicy 45 cm. Możemy regulować jego wysokość, kąt nachylenia, a także uruchomić tryb oscylacji, standardowo również prędkość nawiewu ustawiamy w trzystopniowej skali. Dzięki wykończeniu w stalowym kolorze Inox, całość dobrze też wkomponuje się w praktycznie każde wnętrze.

Widget Moneteasy

Alternatywą dla wentylatorów stojących i biurkowych jest wentylator podłogowy. Tego typu sprzęt pozwala uniknąć bezpośredniego nawiewu na twarz lub kark, co dla wielu osób może stanowić dużą zaletę. Tym bardziej że HB AC4540S dysponuje też bardzo dużą mocą 110 W. Nie znajdziemy tu trybu oscylacji, możemy natomiast ustawić pożądany kąt nachylenia wiatraka, a także standardowo wybrać jeden z trzech trybów prędkości. Dodatkowy plus za wysoką jakość wykonania sprzętu ze stali nierdzewnej.

Widget Moneteasy

Nowoczesny wentylator stojący, którym możemy sterować za pomocą panelu LED lub pilota. Tam ustawimy jedną z trzech prędkości nawiewu, włączymy tryb oscylacji, a także specjalny tryb cichy, idealnie sprawdzający się nocą. Urządzenie wyposażono także w timer, dzięki któremu możemy zaplanować dokładną godzinę jego wyłączenia. Moc: 55 W.

Widget Moneteasy

Ten wentylator Xiaomi to urządzenie typu smart – łączy się z aplikacją na smartfony i umożliwia zdalne sterowanie oraz obsługę głosem. Sprzęt oferuje trzystopniową regulację mocy nawiewu, posiada też funkcję oscylacji, zabezpieczenie przed dziećmi oraz timer. Napędza go elektryczny silnik o mocy 15 W, który cechuje się dodatkowo bardzo cichą pracą (maksymalnie 56 dB), a średnica śmigła wiatraka wynosi nieco ponad 34 cm.

Widget Moneteasy

Stadler Form Leo to kompaktowy i stylowy wentylator biurkowy, cechujący się minimalistycznym, szwajcarskim designem. Jego najważniejszą zaletą jest jednak innowacyjny tryb oscylacji 3D, który wraz z czterema poziomami prędkości bardzo równomiernie rozprowadza świeże powietrze w pomieszczeniu – od silnych podmuchów po delikatną bryzę. Kąt nawiewu możemy regulować, dzięki timerowi łatwo zaplanujemy pracę sprzętu w czasie, a sterujemy nim za pomocą wygodnego pilota. Maksymalna moc: 18 W.

Kody i kupony rabatowe do MEDIA EXPERT. Kliknij tutaj i sprawdź

Widget Moneteasy

Na koniec wentylator z wyższej półki cenowej, którego nazwa jest nieprzypadkowa – Tefal VF5880F0 Turbo Silence Extreme+ na niskich obrotach generuje hałas na poziomie zaledwie 35 dB, przez co bardzo dobrze sprawdzi się podczas upalnych nocy. Co więcej, sprzęt posiada też różne opcje ustawień prędkości nawiewu, tryb oscylacji, a także specjalny tryb Decrescendo, w którym nawiew zmniejszany jest automatycznie co 15 minut aż do poziomu trybu nocnego. Silnik o mocy 70 W zapewnia przepływ powietrza do 80 m sześć. na minutę, wysokość wiatraka możemy regulować, a całością sterujemy za pomocą pilota.

Udział

Leave A Reply

Exit mobile version